Predsednik stranke NSi Andrej Bajuk med svojim podmladkom. (Foto: Gorazd Kavčič)

Želijo ostati v koaliciji

V Kranju je konec tedna potekal kongres Mlade Slovenije, podmladka Nove Slovenije. Gostje tudi predsednik NSi Andrej Bajuk in evropska poslanca Ljudmila Novak in Lojze Peterle.

Kranj - Prvič od ustanovitve pred petimi leti in pol je podmladek stranke NSi zasedal v Kranju. Stotnijo delegatov in gostov sta pozdravila tudi župan Damijan Perne in Vlasta Sagadin iz mestnega odbora NSi. Robert Ilc, predsednik Mlade Slovenije (MSi) je v uvodnem nagovoru med drugim povedal, da mladi niso zadovoljni z izidom letošnjih lokalnih volitev, ob burnih dogodkih pri nedavni razrešitvi ministra iz njihovih vrst Janeza Drobniča pa je dejal, da je šlo za produkt soglasja med predsednikom vlade in vladno koalicijo, naloga NSi pa je čim prej imenovati novega ministra iz svojih vrst.

To stranko mladi še naprej vidijo kot odgovorno partnerico v vladni koaliciji. Podpredsednica stranke NSi in evropska poslanka Ljudmila Novak pa je o tej temi dejala, da je bila NSi doslej preveč prilepljena na najmočnejšo vladno stranko in je to morda priložnost, da se od nje odlepi. Odgovarjala je tudi na vprašanja novinarjev, ali je morda prav ona morebitna prihodnja ministrica za delo, družino in socialne zadeve. Dejala je, da bi jo nekateri radi videli na tem mestu, sama pa bi rada dokončala mandat evropske poslanke. Leta 2004 se je namreč zgodilo, da je ravno zaradi evropske poslanske funkcije prekinila mandat županje Moravč.

Mlade je na kongresu obiskal tudi predsednik stranke in minister za finance Andrej Bajuk. Indeks gospodarskih pričakovanj se izboljšuje, je mladim dejal Bajuk, gospodarska rast se povečuje, javnofinančni primanjkljaj je nižji, kažejo se prvi učinki gospodarskih reform, bliža se uvedba evra. Govoril je tudi o naši demografski podobi, ki se bo morala spremeniti: v prihodnje bo trda za pokojnine, morali bomo dlje delati in vlagati v dodatne pokojninske stebre, slednje pa bo mogoče, ko bo država sposobna poskrbeti za verodostojnost kapitalskih deležev. O socialni državi je dejal, da jo je treba obdržati, čim prej pa iztrebiti pravne praznine, ko nekateri izkoriščajo solidarnost. Govoril je tudi o razrešitvi ministra Drobniča in napovedal, da bodo v stranki takoj, ko se odvije dogajanje okoli Drobničeve razrešitve, predlagali novega ministra ali ministrico. O imenih pa v poznejšem pogovoru z novinarji ni želel govoriti.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sobota, 25. junij 2022 / 08:33

Invazivke

Z dijaki smo se udeležili akcije Mestne občine Kranj Očistimo Kranj invazivk. Morda smo se pri odpadkih ljudje že navadili odvažati posamezne kose odpadkov, ki ne gredo v plastiko, biološke odpadke...

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 19. junij 2017 / 12:51

Labod zašel na avtocesto

Moste – Na gorenjsko avtocesto pri Mostah je v petek zjutraj zašel nenavaden sprehajalec – labod. Ker se je sprehajal kar po vozišču, kar je predstavljalo nevarnost za voznike, so ga policisti odst...

Razvedrilo / ponedeljek, 19. junij 2017 / 18:22

Vandrovček v roke ansambla Galop

Športna dvorana Trata v Škofji Loki je gostila že 17. Večer slovenskih viž v narečju. Festival organizira Radio Sora v sodelovanju z agencijo Geržina Videoton, letos pa je bil njegov v častni pokrovit...

Kronika / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:58

Vozili utrujeni in zaspani

Ob zadnjih nesrečah policisti opozarjajo, da utrujeni in zaspani nismo za vožnjo.

Nasveti / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:56

Oslovski kašelj

Po svetu zboli zaradi oslovskega kašlja vsako leto okrog petdeset milijonov oseb; tristo tisoč jih umre. To se dogaja še posebno v deželah z necepljenim ali slabo cepljenim prebivalstvom.

GG Plus / ponedeljek, 19. junij 2017 / 17:51

Z Groharjem na samem

Prejšnji teden so na Loškem gradu odprli novo stalno postavitev slik Ivana Groharja, ki so v lasti Loškega muzeja. Intima malega likovnega salona.