Politika naj bo ob strani

V Naklem so potrdili mandate občinskim svetnikom in županu. Slednji se je zavzel za plodno sodelovanje vseh.

Naklo – Prejšnji teden se je sestal na prvi seji novi občinski svet Občine Naklo. Zasedanje je na začetku vodil najstarejši svetnik Stanislav Koselj, ki je čestital županu in kolegom k izvolitvi. Po imenovanju komisije za potrditev mandatov je predsednica občinske volilne komisije Ivanka Jerala seznanila zbrane s poročilom o volitvah. Kot je znano, je udeležba presegla 67 odstotkov vseh volivcev. Izmed treh kandidatov je bil za župana izvoljen Janez Štular s 1606 glasovi oziroma 59,97 odstotka glasov. Ker je vrnil svoj mandat svetnika, ga je zasedla Ana Grašič; iz SLS so poleg nje v svetu Marjan Babič, Gabrijela Jošt, Ivan Meglič in Albin Rehberger. SDS zastopajo Albin Golba, Marko Mravlja in Ana Žontar, NSi Peter Celar in Branka Uranič, LDS Aleš Krumpestar in Jože Mohorič, DeSUS Zdravko Cankar in SD Stanislav Koselj. S preferenčnimi glasovi je dobil mandat tudi kandidat Stranke za napredek krajevnih skupnosti Anton Kosec. Po potrditvi mandatov svetnikov in župana so imenovali komisijo za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, v kateri so Marjan Babič, Branka Uranič in Marko Mravlja.

V nagovoru novim svetnikom in svetnicam je župan Janez Štular poudaril, da si bodo morali skupaj prizadevati za izpolnitev predvolilnih obljub. Zato bo treba pustiti politiko ob strani in plodno sodelovati pri reševanju vseh vprašanj. Doslej niso podpisovali koalicijskih pogodb, ampak so vsi delali v dobro občine. Izrazil je pričakovanje, da bo tako še naprej. Že ta mesec se bodo sestali na seji, med katero bodo imenovali odbore in obravnavali izhodišča proračuna za leto 2007. Osnutek proračuna naj bi sprejeli decembra letos, predlog pa na začetku januarja prihodnje leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Šubičeve ptice živijo naprej

V začetku junija je bila v Poljanah že 11. kolonija Iveta Šubica. V četrtek odprtje razstave ustvarjenih del v Galeriji Ivana Groharja ter podelitev Groharjeve štipendije avtorju stripov, Iztoku Sitar...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.