Atomični četverec

Morda jim prihodnost prinese priložnost, ko se tudi oni odpravijo čez lužo, na obisk v Ameriko.

Skupina Atomik Harmonik te dni veliko časa preživi v studiu, kjer snema svoj novi album, ki ga napoveduje njihov novi komad Zavriskaj na ves glas, za katerega so pred kratkim na Veliki planini posneli videospot.

Tejči je že vaša tretja pevka. Lahko rečete, da »gre v tretje rado«?

»Menimo, da je rado šlo že v prvo, glede na to, da smo s Špelco preživeli dve nepozabni leti, žal pa se nam je ponesrečilo z Iris. Tejči se je izvrstno vključila v skupino in večkrat smo prav presenečeni, kako hitro se privaja atomskega življenja.«

 

S strani medijev je bilo vedno dovolj očitkov, da Špelca ni znala dobro peti. Kaj pa Tejči? Kakšne so njene pevske sposobnosti?

»Še vedno ostaja Špela prva glasovna ženska violina zasedbe Atomik Harmonik. Tejči pridno hodi na pevske vaje in dan za dnem pili svoje pevsko-plesne sposobnosti.«

 

Kakšni so bili odzivi obiskovalcev na koncertih, ko ste predstavili novo pevko?

»Glede na to, da je Tejči že vajena odra (dolgo je nastopala kot plesalka s Piko Božič na koncertih), nas ni popolnoma nič skrbelo glede nastopov. No, malce nervoze je že bilo - kajti ni dovolj, da je všeč le nam.«

 

Kako kaže z vašim sodelovanjem oziroma koncertiranjem čez veliko lužo?

»Skoraj ni dneva, da ne bi dobili kakega elektronskega sporočila iz Amerike. Ta trenutek smo usmerjeni k izdelavi novega albuma za slovensko tržišče. Vsekakor pa enkrat v prihodnosti obiščemo tudi ZDA. Lahko povem, da nas v oktobru ponovno obišče znana Lynn Marie.«

 

Kdaj lahko oboževalci pričakujejo vaš novi album?

»Kot smo že omenili, ga pripravljamo. Prvi dokaz je novi single Zavriskaj na ves glas, za katerega smo posneli videospot na Veliki planini z znanim Francem Pestotnikom - Podokničarjem. Po dveh letih pa kmalu pričakujete novi album Zavriskaaaj!«

 

Pripravljate za novi album kakšno posebno presenečenje?

»Skladbe bodo resnično raznolike. Trio Fantastikus: Dare Kaurič, Aleš Čadež in Martin Štibernik so poskrbeli, da bo album resnično fantastičen in za vsako dobro žurko. Ja, pripravlja se eno veliko sodelovanje z legendo, vendar počakajmo na album.«

 

Se boste tudi letos prijavili na EMO?

»Dvomimo, da nam bo časovno uspelo. Priprava albuma nam vzame kar nekaj časa, vendar smo še vedno optimistični ob misli, da bi se Slovenija pojavila s harmoniko tudi na Evrosongu.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / nedelja, 26. junij 2016 / 10:38

Slovenija in pika!

Vprašanje: »Vsaj v določenem delu slovenskih medijev ste opredeljeni za skorajda božanstvo, ki s čarobno paličico iz Murgel dirigira, kot se mu zahoče. Pred vašim domačim pragom zažigajo k...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / petek, 22. julij 2011 / 07:00

Živeti z naravo ni le recikliranje

V Kamniški Bistrici so pripravili mednarodno mladinsko izmenjavo s poudarkom na ekološki ozaveščenosti in sožitju z naravo.

Zanimivosti / petek, 22. julij 2011 / 07:00

V pričakovanju dobre sezone

Turistično društvo Gorje vsako leto obilno vlaga v obnovo in zaščito soteske Vintgar. Če bo sezona dobra, letos do konca oktobra pričakujejo tudi do osemdeset tisoč obiskovalcev.

Zanimivosti / petek, 22. julij 2011 / 07:00

Z žogo tudi poleti

Na nogometnem igrišču v Britofu julija potekajo nogometne počitnice, mlade nogometaše pa pri osvajanju nogometnih veščin ne ustavi niti poletna vročina, zagotavlja trener Robert Marušič.

Šport / petek, 22. julij 2011 / 07:00

Margeta sodnik v Šanghaju

Kranj - Čeprav slovenske vaterpolske reprezentance ni med šestnajstimi državami, ki sodelujejo na svetovnem prvenstvu na Kitajskem, ki se je za vaterpoliste začelo minuli ponedel...

GG Plus / petek, 22. julij 2011 / 07:00

V steni pete najvišje gore sveta

Osrednjo alpinistično odpravo letošnjega leta pod okriljem Planinske zveze Slovenije je vodil kamniški alpinist Marko Prezelj. Cilj preplezati Makalu v alpskem stilu zaradi slabih vremenskih razmer si...