Jezersko
Po številu prebivalcev najmanjša gorenjska občina Jezersko kljub skromnemu proračunu vsako leto skoraj polovico denarja nameni naložbam. Letos je veliko vložila v obnovo kulturnega doma Korotan.
Na Jezerskem razvojne cilje dosegajo z majhnimi koraki. Eden največjih zalogajev v tem letu je digitaliziran prostorski plan občine, pridobivajo pa nove prostorske akte, ki bodo temelj vsemu nadaljnjemu načrtovanju in razvoju občine. Z razpisom so izbrali najugodnejšega izvajalca, kranjski Domplan, projekt, ki bo končan leta 2007, je vreden 25 milijonov tolarjev, odplačujejo pa ga postopno. V prostorske dokumente bo zajeto tudi območje regijskega parka, ki ga na območju Kamniško-Savinjskih Alp skupaj načrtuje več občin. Dogovorili so se že za skupno zloženko, ki bo promovirala regijski park. Slednji naj bi varoval naravo na tem območju, hkrati pa naj bi bil v pomoč tu živečim ljudem, da bi se poleg drugih dejavnosti ukvarjali tudi s turizmom na kmetijah, ki naj bi temeljil na ponudbi avtohtone domače hrane.
Občinski proračun, ki je letos znašal blizu 150 milijonov tolarjev, je sicer majhen, a vsako leto ga okoli 45 odstotkov namenijo naložbam, s čimer krepijo finančno moč občine in prispevajo h kvaliteti življenja občanov. V preteklih letih so z investicijami (pa tudi z vzpostavitvijo natančnejših evidenc) vrednost premoženja občine s 691 milijonov povečali na skoraj milijardo. Letošnja najopaznejša naložba je bila v obnovo kulturnega doma Korotan. Obnovili so dvorano in spremljajoče prostore, za kar so porabili okoli 20 milijonov tolarjev, in ob občinskem prazniku obnovljeno slovesno odprli. Za naložbo so kandidirali tudi na ministrstvu za kulturo, vendar slednje letos ni vlagalo v majhne projekte in so na Jezerskem tako ostali brez državnega prispevka, čeprav so se zelo potrudili in za pripravo projekta za razpis porabili poldrugi milijon denarja.
Veliko energije na Jezerskem vložijo v cesto, ki njihov kraj povezuje z dolino, saj so od nje življenjsko odvisni. Pri državnih institucijah kar naprej lobirajo za obnovo ceste, država pa regijsko cesto, njene mostove in oporne zidove neprestano obnavlja, vendar se vsako pomlad pojavijo nove rane in cesta vsako leto znova potrebna novih posegov. Trenutno obnavljajo mostova v Luknji (v sosednji Kokri) in Cesarski most, narejeni so že projekti za odsek pri Hubertovi kapeli, tako da se bo tudi tam kmalu začelo.
Če je bila država to leto mačehovska, ko je šlo za kulturni dom, pa je vladna služba za lokalno samoupravo letos Jezerskemu namenilo 17 milijonov državnega denarja. Z njim so zgradili oporne zidove v Komatevri in več kot dva kilometra javne razsvetljave, tako da na Jezerskem gori trideset novih luči. Vsako leto vlagajo tudi v podružnično šolo, letos so uredili njeno okolico, naredili hribček in postavili nova igrala. Veliko so opravili s prostovoljnim delom, saj je zlasti starejša generacija v korist domačega kraja še vedno pripravljena na udarništvo. Sicer pa je za Jezersko značilnih več prireditev, ena od njih je tudi ovčarski bal, ko uprizorijo prigon drobnice s planin. Najopaznejši dogodek v tem letu pa je bil obisk visokih cerkvenih dostojanstvenikov. Na Jezerskem so se namreč srečali bogoslovci, posvečeni leta 1960, med katerimi je tudi jezerski župnik Janko Ham. Najuglednejši med trinajsterico je bil kardinal dr. Franc Rode, prišel je tudi mariborski nadškof dr. Franc Kramberger. V istem tednu je Jezersko obiskal tudi škof iz Banske Bistrice, ljubljanski nadškof Alojz Uran pa je prišel blagoslovit novo odprti lovski dom pod Turni.
Občinski svet:
Novoizvoljeni člani občinskega sveta: Jurij Markič, Joško Jože Meglič, dr. Janko Drnovšek, Miran Štular (vsi z liste S srcem za Jezersko), Rok Teul, Primož Muri, Andrej Karničar (vsi Jezerska lista).