Voda v Šobčevem bajerju je letos sicer nekaj hladnejša kot prejšnja leta, a to ni zmotilo številnih obiskovalcev, ki so v vročih poletnih dneh iskali predvsem osvežitev. / Foto: Urša Peternel

Šobec se približuje rekordu

Kljub neobetavnemu začetku poletja so na Šobcu v zadnjih dveh tednih po številu nočitev prišli na raven lanske, v vseh pogledih rekordne sezone.

Največ gostov prihaja z Nizozemske in Nemčije, sledijo Belgijci in domačini, Slovenci. Ti so v letošnjem avgustu na nekajdnevne počitnice na Šobec prihajali pogosteje kot v prejšnjih letih.

Lesce – Znano je, da je zasedenost kampov povsod po svetu tesno povezana z vremenom. Zato ni čudno, da pričakovanja odgovornih v kampu Šobec v Lescah še v začetku julija, ko je bilo vreme neobičajno mrzlo in deževno, niso bila prav velika. A poletje se je ustalilo in visoke temperature so na priljubljeni Šobec privabljale iz tedna v teden več turistov. »Preteklo nedeljo smo že zabeležili osemdeset tisoč nočitev in tako ujeli lanske rezultate, ko je bila sezona s skupaj 97 tisoč ustvarjenimi nočitvami rekordna v zad­njih dvajsetih letih.« Tudi to številko je letos še mogoče doseči, pravi direktor Sašo Gašperin, čeprav se glavnina sezone počasi zaključuje.

»Pogled na število gostov pokaže še boljše rezultate,« pravi Gašperin, »saj kažejo, da smo že štirinajst dni za približno pet odstotkov nad lanskimi številkami.« Takrat so sicer do konca sezone, ki se na Šobcu konča prvi teden v oktobru, našteli skupaj 23 tisoč gostov. Tudi njihova struktura je podobna kot vsa leta do sedaj. Največ je Nizozemcev in Nemcev, sledijo Belgijci in domačini, Slovenci. Ti so v letošnjem avgustu na nekajdnevne počitnice na Šobec prihajali pogosteje kot v prejšnjih letih.

Posebnost letošnje sezone, sploh v primerjavi z lansko, je tudi relativno hladna voda v bajerju. Temperatura se namreč niti v najbolj vročih dneh ni povzpela na več kot 21 stopinj, medtem ko se je voda lani segrela tudi do 26 stopinj Celzija. »Razlog za to je visoka podtalnica. Čez zimo je bilo veliko snežnih padavin, zato imamo še zdaj reden dotok sveže mrzle vode v jezero. Seveda bi jo lahko odvajali in na ta način zvišali temperaturo kopalne vode, a bi se posledično poslabšala kvaliteta, saj topla voda omogoča hitrejšo rast alg,« še pojasnjuje Gašperin.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jezersko / / 07:00

Jezersko je praznovalo

Občina Jezersko praznuje 19. junija (še vedno le) krajevni praznik. Deset let je samostojna občina.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 20. junij 2011 / 07:00

Arcnije pod šrangarskim mlajem

Radio Sora je v sodelovanju z Agencijama Media butik in Geržina videoton pretekli petek v Škofji Loki pripravil že tradicionalni glasbeni festival, na katerem so rdeča nit slovenska narečja. Na letošn...

GG Plus / ponedeljek, 20. junij 2011 / 07:00

S patronažno sestro na terenu

Za zidovi hiš, mimo katerih se morda vsak dan vozimo, se "skriva" veliko različnih zgodb. In niti sanja se nam ne, kaj vse preživljajo ljudje, ki živijo v njih. Patronažne sestre vedo.

Naklo / ponedeljek, 20. junij 2011 / 07:00

Občina Naklo praznuje

Naklo - Osrednja slovesnost ob občinskem prazniku bo v sredo, 22. junija, ob 19. uri v Centru slepih in slabovidnih na Okroglem. V okviru kulturnega programa bodo s slavnostno se...

Kamnik / ponedeljek, 20. junij 2011 / 07:00

Odstopil direktor občinske uprave

Kamnik - Občina Kamnik pripravlja razpis za delovno mesto direktorja občinske uprave, saj je pred dnevi odstopil dosedanji direktor Vladimir Korošec, ki je to funkcijo opravljal...

GG Plus / ponedeljek, 20. junij 2011 / 07:00

Stoli rdeči, repertoar v barvah

Dvorano Prešernovega gledališča so v teh dneh popolnoma spraznili, da bi v jeseni bila bolj polna. V prenovljeni dvorani z novimi stoli si bomo v novi sezoni ogledali pet predstav.