V četrtek spet praznično na Brezjah

Brezje – Državni praznik Marijino vnebovzetje, veliki šmaren, bo tudi letos zaznamovala slovesna maša pred baziliko Marije Pomagaj na Brezjah. Začela se bo ob 10. uri, daroval pa jo bo ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore. Svete maše na praznični dan bodo na Brezjah še ob 7. uri, ob 8.30, ob 10. uri, ob 11.30 ter popoldne ob 16. uri in zvečer ob 19. uri.

Praznično bo na Brezjah že v sredo zvečer, ko bo ob 19. uri slovesno somaševanje vodil novomašnik Gregor Markelc, po maši pa bo procesija s podobo Marije Pomagaj po vasi in nato celonočno čaščenje v baziliki.

Sicer pa bo na veliki šmaren, ki je največji Marijin praznik in eden najbolj spoštovanih krščanskih praznikov, posebno slovesno tudi v drugih krajih, v katerih so cerkve, posvečene Marijinemu vnebovzetju, ki jih najraje obiskujejo romarji: na Bledu, Bohinjski Beli, Primskovem v Kranju, kjer je prav tako župnijska zavetnica Marija Vnebovzeta, in v Lescah.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / sreda, 7. april 2010 / 07:00

Košček meteorita na Jesenicah

Danes bodo tudi na Jesenicah javnosti pokazali delček meteorita, ki je pred enim letom padel na območje Mežakle na meji med jeseniško in gorjansko občino.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Prvič Grumova nagrajenka

Nagrado Slavka Gruma je prejela igralka in dramatičarka Dragica Potočnjak, najboljša predstava po izboru občinstva in žirije je komorna opera Mnemosyne v produkciji Gledališča Glej.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Pokal Vitranc: konec dober, vse dobro

Kljub mili zimi je organizatorjem uspelo izpeljati dve vrhunski tekmi. Bogat tudi spremljevalni program s Tekmo legend in Eksplozijo zabave.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Praznik pod Poncami

V Planici znova na tisoče ljudi. Stojnice dobro obiskane. Komunalni delavci poskrbeli za parkirišča. Spremljajoča prireditev Špas na vas` v Kranjski Gori

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Učenci med babicami in dedki

V okviru projekta Mladi razveseljujemo starejše so kranjskogorski in mojstranski učenci začeli obiskovati oskrbovance Doma dr. Franceta Berglja na Jesenicah.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Spretne roke žena in deklet

Pridne žene in dekleta so v Podkorenu in Ratečah na ogled postavile čudovita ročna dela.