Vodja olimpijske reprezentance je Uroš Mohorič

Kranj – Kot so ta teden sporočili iz Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez, je bil Uroš Mohorič, nekdanji rokometaš, kasneje direktor moških reprezentanc v Rokometni zvezi Slovenije, zdaj pa namestnik generalnega sekretarja in direktor za področje športa v Olimpijskem komiteju Slovenije – Združenju športnih zvez, imenovan za vodjo olimpijske reprezentance Slovenije Pariz 2024. Mohorič bo na novem položaju skrbel za vse vidike priprav in nastopov slovenske olimpijske reprezentance na prihajajočih olimpijskih igrah v Parizu. Imel bo ključno vlogo pri zagotavljanju sredstev in prvovrstne podpore športnikom in športnicam, kar jim bo omogočalo optimalne rezultate na tekmovanjih. Prav tako bo tesno sodeloval s trenerji in osebjem pri upravljanju logistike in operacij v času iger.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 18. junij 2008 / 07:00

Že drugo srečanje skupin starih za samopomoč

V območnem združenju RK Škofja Loka že 14 let poteka program za boljšo kakovost starih ljudi, skupin starih ljudi za samopomoč.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:37

Najlepši Slovenec je ...

To bomo izvedeli že konec naslednjega tedna. So se pa finalisti za mistra Slovenije 2015 dva dni družili v gorenjskem Hotelu Špik v Gozdu - Martuljku. Tokrat izbor za najlepšega Slovenca poteka že sed...

GG Plus / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:23

Slikovita Krnica, vrata v gorski svet

Šest kilometrov dolga alpska dolina je vse leto privlačna izletniška točka za številne pohodnike, za planince pa odlično izhodišče za osvajanje bližnjih vrhov.

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:17

Bolj ekonomično in bolj ekološko ogrevanje

Skoraj vso zimo so pet kranjskogorskih hotelov ter prav toliko tamkajšnjih občinskih objektov ogrevali prek sistema daljinskega ogrevanja na lesno biomaso, s čimer so se za več kot dvajset odstotkov z...

Bohinj / ponedeljek, 1. junij 2015 / 15:00

Zlatorog na muhi politike

Zaradi zahtev občinskega sveta po doslednem izvajanju Zakona o gospodarskih javnih službah turiste, ki čakajo na turistično ladjico Zlatorog, ki jo upravlja zasebnik, čakajo zaklenjena vrata na pomolu...

Kronika / ponedeljek, 1. junij 2015 / 14:54

Frentz je priznal krivdo

Nizozemec Johannes Henrik Frentz, ki je v kleti nekdanjega hotela Gora oziroma TGT v Podljubelju gojil konopljo v modernem laboratoriju, se je odločil za priznanje.