Trener Franc Langus ter igralke Pika Rupar, Nika Urh, Nanja Urh in Nina Kustec na prvenstvu v Švici / Foto: švicarska zveza za skvoš (Swiss Squash)

Poskrbele za največji uspeh naše reprezentance v skvošu

V švicarskem mestu Uster je minuli teden potekalo evropsko ekipno prvenstvo v skvošu drugega kakovostnega razreda, naša ženska reprezentanca pa ga je zaključila z najboljšim dosežkom v zgodovini.

Prejšnji mesec je v ljubljanskem Squashlandu potekalo letošnje člansko državno prvenstvo v skvošu, naslov prvakov pa sta osvojila Pika Rupar in Luka Kustec, oba člana Squash kluba Škofja Loka. Za Piko Rupar je to prvi naslov posamične državne prvakinje, za Luka Kusteca pa že četrti zaporedni.

Kranj – Slovenska ženska reprezentanca je v Švici nastopila v postavi Nika in Nanja Urh (Squash klub Bled) ter Pika Rupar in Nina Kustec (Squash klub Škofja Loka).

Po lanski prvi uvrstitvi v divizijo 2 so dekleta, ki so nastopala pod vodstvom selektorja Frenka Langusa, svoje mesto v drugem kakovostnem razredu tudi ubranila.

V štirih dneh je slovenska ekipa odigrala šest tekem in zmagala proti Portugalski, Romuniji in Norveški, izgubila pa proti Finski, Danski in Nizozemski. V končni razvrstitvi to za Slovenijo pomeni 14. mesto na letošnjem evropskem ekipnem prvenstvu, kar je doslej daleč najboljši dosežek kake slovenske reprezentance v skvošu. Brez poškodbe druge slovenske igralke Pike Rupar, ki si je zvila gleženj že na drugi tekmi, je bila v igri tudi višja uvrstitev.

Prav na zadnji tekmi, ki je odločala o šestem mestu in obstanku v drugem kakovostnem razredu evropskega ženskega skvoša, je najprej Nika Urh v treh tesnih nizih izgubila proti najboljši Norvežanki Madeleine Hylland. Svojo priložnost na prvenstvu je po poškodbi Pike Rupar odlično izkoristila najmlajša v ekipi, Nanja Urh, in v treh nizih premagala Irene Fossen. Končni rezultat tekme se je ponovno odločal na zadnji tekmi in z Nino Kustec v glavni vlogi. Nina je kot že večkrat na pomembnih tekmovanjih prevesila tehtnico na slovensko stran. Tekmo je začela precej živčno in Norvežanka je po dveh precej tesnih nizih povedla z 0 : 2. Nina se je nato zbrala in odigrala bolje ter osvojila naslednja dva niza. V petem pa se je ponovila drama s prejšnjih tekem, vendar je Nina v zadnjem nizu zmagala s 14 : 12.

Naša moška ekipa je nastopila na evropskem ekipnem prvenstvu, ki je od 17. do 20. aprila potekalo v Romuniji, ter v tretjem kakovostnem razredu med 14 reprezentancami osvojila šesto mesto. Slovenska moška ekipa je nastopila v postavi Luka Kustec, Jošt Dolinar (oba Squash klub Škofja Loka) ter Martin Mošnik in Žan Bombek (oba Squash klub Konex).

Naslov evropskih ekipnih prvakov je v moški konkurenci osvojila Anglija pred Francijo in Švico, v ženski konkurenci pa so zmagale Belgijke pred Angležinjami in Valižankami.

Skvoš bo leta 2028 v Los Angelesu prvič na sporedu olimpijskih iger.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sobota, 11. junij 2022 / 10:59

Za naslov prvaka na tri zmage

Kranj – Vaterpolisti bodo danes odigrali prvi tekmi za naslov prvaka in končno tretje mesto. Naslov najboljšega v državi branijo v VD Calcit waterpolo Kamnik, ki so bili lani boljši od vaterpolisto...

Objavljeno na isti dan


Kamnik / ponedeljek, 27. avgust 2007 / 07:00

Občina obnavlja športna igrišča

Kamnik - V kamniški občini so se letos lotili projekta obnove zunanjih športnih igrišč, ki ga bodo zaključili do leta 2010. Kot je povedal podžupan Brane Golubovič, želijo...

Šenčur / ponedeljek, 27. avgust 2007 / 07:00

Pločnik morajo preplastiti v celoti

Šenčur - Delavci Cestnega podjetja Kranj te dni sanirajo pločnik na Pipanovi ulici v Šenčurju, po katerem so predhodno kopali delavci Rešeta in vanj položili optični kabel. Ker p...

Gospodarstvo / ponedeljek, 27. avgust 2007 / 07:00

Izgubo bodo pokrili iz rezerv in dobička

Ljubljanske mlekarne poslujejo od aprila pozitivno.

Splošno / ponedeljek, 27. avgust 2007 / 07:00

Hokejisti bodo z goli pomagali otrokom

Hokejska sezona je vsak dan bliže, že nekaj časa pa je znano, da nekateri najboljši jeseniški hokejisti letos ne bodo tresli mrež za Acroni Jesenice. So se pa Tomaž Razingar (Innsbruck...

Splošno / ponedeljek, 27. avgust 2007 / 07:00

Odgovori na vprašanja in pobude

Vprašanje svetnika Marka Zupančiča Planinsko društvo Javornik-Koroška Bela je pričelo izvajati elektrifikacijo do planinskega doma v Krmi. Zato prosi župana, da v okvi...