Koncert saksofonov

V ponedeljek se bo v Kranju v okviru GM odra predstavil Ljubljanski kvartet saksofonov.

V prihodnjih dneh v Kranj prihajata dva odlična koncerta mladih obetavnih glasbenikov. Že v ponedeljek, 5. februarja, ob 19. uri bo v dvorani Glasbene šole Kranj na Trubarjevem trgu v okviru cikla GM oder, ki ga v kranjski šoli organizirajo skupaj z Glasbeno mladino Slovenije, nastopil Ljubljanski kvartet saksofonov. Kvartet sestavlja mlajša generacija vrhunskih glasbenikov, ki so svojo skupno pot sklenili na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Člani kvarteta, Arijan Mačak, Boštjan Rojc, Tia Ivajnšič in Lan Meden, so večkratni prejemniki nagrad in priznanj, tako na državnih kot tudi na mednarodnih tekmovanjih, bodisi v vlogi solistov ali komornih glasbenikov. Ravno tako so pogosti izvajalci na priznanih umetniških festivalih (Festival Arsana, Festival Ljubljana, Solo e da Camera, cikli Glasbene mladine ljubljanske …). Radovednost, natančnost in karizma so ključne značilnosti Ljubljanskega kvarteta saksofonov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Anketa: Odličnjaki

Odličnjaki z Gimnazije Jesenice: Jure Ropret: »Meni se ni zdelo zelo težko doseči odličen uspeh vsa štiri leta. Če delaš v šoli, s...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.