Na degradiranem območju nekdanje klavnice Meso Kamnik nameravajo urediti prostore Mestnih lekarn. / Foto: Aleš Senožetnik

Namesto klavnice lekarna

Na degradiranem območju nekdanje klavnice na Usnjarski ulici v Kamniku namerava Javni zavod Mestne lekarne graditi objekt, v katerem bodo prostori za upravno stavbo in tudi t. i. drive in lekarno.

Na pobudo Javnega zavoda Mestne lekarne nameravajo v Kamniku zgraditi sodobno upravno stavbo s skladiščem, prostori za spletno prodajo in t. i. drive in lekarno.

Kamnik – Občina Kamnik je že v začetku leta 2022 od Farm Ihan odkupila degradirano območje nekdanje klavnice Meso Kamnik na Usnjarski ulici 1. Propadajoči objekt ob Kamniški Bistrici in ob neposredni bližini mestnega jedra naj bi v prihodnjih letih nadomestila nova lekarniška stavba. Na pobudo Javnega zavoda Mestne lekarne nameravajo namreč v Kamniku zgraditi moderno upravno stavbo s skladiščem, prostori za spletno prodajo in t. i. drive in lekarno. Z investicijo nameravajo nadomestiti sedanje prostore na Šutni 7, kjer se srečujejo s prostorsko stisko, nimajo zagotovljenih parkirnih mest, prav tako pa zaradi spomeniško zaščitene stavbe v objektu ne morejo zagotoviti sodobne širokopasovne optične povezave, zaradi česar se spopadajo s pogostimi izpadi internetne povezave, spletnih orodij zVEM in eRecepti.

Tako so na decembrski seji občinskega sveta kamniški svetniki potrdili dokument identifikacije investicijskega projekta. Sicer pa razvoj območja predvideva dva dela. Južni bo namenjen potrebam Mestnih lekarn, ki bodo tudi v celoti financirale investicijo, občina pa jim bo s stavbno pravico prostore za trideset let podelila v upravljanje. V severnem delu pa so predvideni poslovni prostori v lasti Občine Kamnik. Kot je povedal Bogdan Pogačar, ki je na seji predstavil dokument, se je občina sicer z odkupom zavezala, da bo Farmam Ihan še vedno omogočala prostor za mesnico, ki zdaj posluje v objektu.

Celotna investicija naj bi po trenutnih ocenah znašala blizu 4,68 milijona evrov z DDV, po tekočih cenah, ki upoštevajo indeks rasti cen. Od tega bo lekarniški del stal dobre tri milijone, investicija Občine Kamnik pa bi znašala 1,58 milijona evrov.

Pri tem je Pogačar poudaril tudi, da bo projektna dokumentacija za pridobitev gradbenega dovoljenja omogočala fazno izvedbo gradnje, kar pomeni, da bosta lahko investitorja časovno neodvisno izvedla gradnjo. »Če bo občina dobila soinvestitorja ali pa se bo v prihodnje izkazalo, da ima sama potrebe za dodatne prostore, potem bo severni del smiseln, v nasprotnem primeru pa ne,« je pojasnil Pogačar, ki pa je dodal, da nameravajo v prihodnje na tem delu urediti zelene površine in pot ob Kamniški Bistrici.

Kot je razvidno iz dokumentacije, sta zaključek gradnje in pridobitev uporabnega dovoljenja predvidena do konca prihodnjega leta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / sreda, 28. junij 2023 / 22:23

Osvetlitev vzbuja pomisleke

Podjetje Petrol v letu 2023 načrtuje za dobrih 680 tisoč evrov (z DDV) novogradenj javne razsvetljave na območju občine Bled.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Gospodarski zaton Kranja?

Tako pesimističen je bil naslov okrogle mize društva Odgovor, nič manj črnogleda pa ni bila razprava.

Gospodarstvo / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Račun blokiran zaradi napake

Škofja Loka - Prejšnji teden je imela škofjeloška Jelovica blokiran transakcijski račun. Gregor Benčina, predsednik upravnega odbora, pojasnjuje, da je razlog v...

Kranjska Gora / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Predpise si različno razlagajo

Prostorske predpise postavlja občina, izvaja pa jih država; neskladja v interpretaciji so, tako glede Jasne kot novogradnje v Podkorenu, velika.

Humor / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

"Prodajem bombe, minomete, lansere in Gavrilovič paštetu ..."

Medtem ko se Ljubice in ostali kompetentni v Slovenski vojski ukvarjajo s tem, "kam so šle vse rožice", no, kam so izginili armbrusti, bombe in še kaj, v nekaterih predelih bivše Jugoslavije taisto or...

Kronika / sobota, 13. junij 2009 / 07:00

Znova o prostituciji

Na kranjskem sodišču se je v torek z zaslišanjem prič nadaljevalo sojenje zaradi domnevne prostitucije v lokalu XO v Čirčah pri Kranju.