Mesta, tudi Kranj, naj bi za električne avtomobile postala gostoljubnejša.

Pobuda za postavitev električnih polnilnic

Kranj – Minulo sredo so člani Združenja za energetsko neodvisnost Slovenije kranjskemu podžupanu Borisu Vehovcu predali pisno pobudo za postavitev nekaj električnih polnilnic za potrebe oskrbe z energijo za električne avtomobile in za možnost brezplačnega parkiranja na mestnih parkiriščih.

Tudi občani kranjske občine se namreč vse bolj spogledujejo z možnostjo vožnje z električnimi avtomobili, kot pravijo pri Združenju za energetsko neodvisnost Slovenije, pa je treba v današnjih časih pozdraviti vsakega lastnika te tehnične novosti in mu ponuditi možnost polnjenja. Tako predlagajo, da bi električno polnilnico postavili pri občinski zgradbi in v starem mestnem jedru, po dve brezplačni parkirni mesti pa bi rezervirali na parkiriščih in v starem mestnem jedru.

Kot je ob tej priložnosti povedal tajnik združenja Božo Dukić, je pobuda nastala predvsem zaradi zmanjševanja onesnaževanja ozračja s prašnimi delci pa tudi kot poziv turistom, da se v Kranju lahko oskrbijo s potrebno energijo. K izvedbi dogodka so pripomogli Avtohiša Vrtač in Avto aktiv iz Kranja ter podjetje Plan-net iz Ljubljane.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Združena Slovenija

Zdrav človek ima tisoč različnih želja, bolan eno samo: ozdraveti. Kdo je to misel prvi izrekel, ne vem, vsekakor drži.

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 24. september 2007 / 07:00

Varuhinja človekovih pravic na obisku

"Župan nam je tako lepo predstavil občino, da sem si kar zaželela, da bi prišla živet sem ...," je dejala Zdenka Čebašek Travnik, varuhinja človekovih pravic po obisku na Jesenicah.

Splošno / ponedeljek, 24. september 2007 / 07:00

Na Jesenicah trije ministri

V okviru vladnega obiska Gorenjske so se ministri mudili tudi na Jesenicah. Nova zdravstvena ministrica Zofija Mazej Kukovič je obiskala Visoko šolo za zdravstveno nego in Splošno bolnišni...

Splošno / ponedeljek, 24. september 2007 / 07:00

Janez Janša na Radiu Triglav

V pogovoru z Romano Purkart je spregovoril o aktualnem dogajanju.

Splošno / ponedeljek, 24. september 2007 / 07:00

Najlepši balkoni v občini Jesenice

Priznanje za najlepše gorenjske nageljne je prejela Frančiška Noč iz Javorniškega Rovta, v kategoriji večstanovanjskih stavb Nadja Lešnjak s Hrušice, v kategoriji stanovanjskih hiš pa Mojca Grilc z Bl...

Splošno / ponedeljek, 24. september 2007 / 07:00

Ni mi všeč, da je država prodala Acroni

"Železarna je vitalnega pomena za Jesenice, in če smo bili do sedaj sposobni prebroditi vse krize, pa smo na koncu izredno uspešno podjetje nesmiselno in poceni prodali," pravi občinski svetnik Borut...