V Vrtcu Čebelica bo odslej za senco skrbel poljski javor. / Foto: arhiv vrtca

Darovali drevo

V kranjskem Vrtcu Čebelica so se razveselili poljskega javorja, ki jim ga je podarila družina Misjak. Posadili so ga na vrtčevskem igrišču.

V Vrtcu Čebelica so v začetku decembra otroci in vzgojiteljice sodelovali pri zasaditvi drevesa, ki jim ga je podarila družina Misjak. »Želijo delovati trajnostno, zato so se odločili, da vsako leto na kateri od javnih površin zasadijo drevo in letos je prišel na vrsto naš vrtec, ki ga je že prej obiskovala njihova hčerka, sin pa je ta čas v moji skupini,« je razložila vzgojiteljica Marta Cotman.

Pri sajenju drevesa so se povezali s Floro, ki jim je pomagala tudi pri izbiri drevesne vrste. »Treba je namreč paziti, da drevo ni alergeno in nima strupenih plodov,« je razložila Marta Cotman in dodala, da so s poljskim javorjem nadomestili brezo, ki se je posušila. Otroci so z navdušenjem spremljali sajenje drevesa in razlago strokovnjaka, kako morajo skrbeti zanj. »Pojasnil nam je, da ga bo spomladi treba začeti obilno zalivati.« To priložnost pa so v vrtcu izkoristili tudi za pogovor z otroki o pomenu dreves, ki nas ščitijo tudi pred poplavami in plazovi, ki so Slovenijo prizadeli letos poleti. Obenem pa je to sovpadlo z njihovim projektom Potujemo po svetu, v sklopu katerega ta čas spoznavajo Finsko, ki je bogata z gozdovi in prav zato ima tam svoj dom tudi Božiček.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / / 07:00

Evropsko prvenstvo MTB Masters 2012

Kranjska Gora - Evropsko prvenstvo MTB Masters 2012 se je zaključilo z dirkami v krosu, na katerih so kar tri naslove osvojili italijanski tekmovalci, čast Slovenije pa je rešil...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:49

Najmanj jih je na »bolniški« v Kranju, največ na Jesenicah

Na zadnji dan leta 2019 je bilo v kranjski območni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije na bolniškem dopustu 2775 zavarovanih oseb, kar je osem odstotkov več kot v enakem obdobju 2018.

Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:43

Počitnice

Moja otroka sta že najstnika, oba proti koncu srednje šole, zato me je prejšnji teden kar malo presenetilo, ko so mi na enem od uradov, na katerem sem se dogovarjala za sestanek, rekli, naj pridem...

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 22:42

O centru za ravnanje z odpadki na izredni seji

Kamnik – Kamniški občinski svetniki se bodo v sredo, 19. februarja, sestali na izredni seji, prvi v tem mandatu. Občina Kamnik se bo skupaj z Občino Komenda lotila gradnje zbirnega centra za komuna...

Kultura / torek, 18. februar 2020 / 15:21

Ta čudoviti Novinčev svet

V Galeriji Franceta Miheliča v Kašči so predstavili monografijo slikarja Franca Novinca, ki je pred dnevi izšla pri založbi Modrijan. Večni iskalec mnogoterih čudes iz domačega okolja.

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 15:18

Nova direktorica Irena Gajšek

Mekinjski samostan bo vodila Irena Gajšek. Svoj petletni mandat bo nastopila prvega marca.