Biatlonci so tekmovali na Pokljuki

Rudno polje – Pokljuka je gostila prve tekme pokala IBU za mlajše članice in člane v biatlonu. Na sobotni tekmi z rekordno udeležbo 296 biatloncev sta slavila Avstrijka Anna Andexer in Slovak Jakub Borgula. Najbolje uvrščeni Slovenec je bil Matic Bradeško na 22. mestu, najbolje uvrščena Slovenka pa Manca Caserman na 12. mestu. Na nedeljski tekmi sta zmagala Francozinja Fany Bertrand in Italijan Nicolo Betemps. Najboljša Slovenka je bila Kaja Zorč, ki je zasedla 26. mesto. Med moškimi je bil naš najboljši Ruj Grošelj Simič na 41. mestu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 14:19

Vstopil v Kristusova leta

Sedaj Bašljan Edo Orehek (desno) je konec tedna vstopil v Kristusova leta, 18. junija je torej dopolnil triintrideset let. Fotografija je z letošnjega Dalmacija Toura, ki ga vsako leto organizirajo...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 20. januar 2010 / 07:00

Vsakemu "talesenemu" leseni žebelj

Kar 76 smučarjev na lesenih smučeh se je v soboto zbralo v Kropi, kjer so tekmovali v veleslalomu in skokih. Med gledalci sta bila tudi dva župana.

Zanimivosti / sreda, 20. januar 2010 / 07:00

Anketa: Najboljša je iz pipe

V koprskem zavodu za zdravstveno varstvo so minuli teden zasejali precej dvoma o ustreznosti pitne vode iz tako imenovanih vodomatov. Pitje te vode naj bi celo ogrožalo zdravje ljudi. Zato nas je zani...

Slovenija / sreda, 20. januar 2010 / 07:00

Minimalna plača bo višja

Vlada bo aprila sama predlagala nujne spremembe zakonodaje s področja trga dela, če do konca marca socialni partnerji ne bodo sklenili socialnega sporazuma.

Gospodarstvo / sreda, 20. januar 2010 / 07:00

Žirovska poslovalnica Nove KBM v novih prostorih

Nova KBM je poslovalnico v Žireh preselila v nove poslovne prostore na Loški cesti 15.

Žirovnica / sreda, 20. januar 2010 / 07:00

Nov upravljavec v Vrbi

Prešernovo in Finžgarjevo hišo bo prihodnja štiri leta upravljal Zavod za turizem in kulturo Žirovnica. Z dosedanjim upravljavcem Gorenjskim muzejem nameravajo sodelovati tudi v prihodnje.