Otroke v belem pravljičnem mestu s pripovedovanjem zanimive pravljice razveseljuje Božiček, družbo pa mu delajo škrati iz različnih dežel. / Foto: Alenka Brun

Večerni sprehod med lučkami

V Arboretumu Volčji Potok so tudi letos sprehod med lučkami zasnovali kot enosmerno pot, ki vabi od enega do drugega prizora. Po njej se lahko sprehodite vse do drugega tedna v januarju.

Priljubljeni arboretum je tako že sredi novembra zasijal, tokrat v več kot dveh milijonih lučk. Večerni sprehod med lučkami je postal že pravo tradicionalno doživetje za stare oboževalce decembrskega vzdušja v parku, privablja pa tudi nove obiskovalce. Zasnovan je kot enosmerna, nekaj kilometrov dolga pot, ki jo razsvetljuje kar 27 kilometrov prazničnih luči. Ob poti obiskovalce pričaka več tematskih sklopov, med njimi kristalni tuneli, gozd odsevov, osvetljena sončna ura, reka luči v rozariju, mogočen slap nad Velikim jezerom, Božiček z jelenčki, med katerimi še posebno izstopa Rudolf, slikoviti vodni odsevi na treh jezerih, osvetljena silhueta francoskega vrta, čarobni gozd … Otroke v šotoru pred pristavo v belem pravljičnem mestu ponovno razveseljuje Božiček (lutka) s pripovedovanjem zanimive pravljice, družbo pa mu delajo škrati iz različnih dežel. V mestu ne manjka celo medvedov.

V parku boste poleg krogov lahko opazili tudi veliko srčkov, ki so jih snovalci sprehoda med lučkami namenili vsem obiskovalcem.

Med letošnjimi novostmi izstopa tudi travnik z regratovimi lučkami, pozornost pritegne tudi modra reka. Reka luči pri najmlajših spodbudi domišljijo; razmišljajo celo o tem, kje je njen začetek ali njen konec, kaj se tam skriva, ali bo morda na koncu reke zmajeva glava … Vprašanj jim nikakor ne zmanjka, zato sprehod kar hitro mine.

Tudi v kavarni nad francoskim parkom obiskovalce pozdravijo v decembrskem vzdušju – z napitki in prigrizki za s seboj, lahko pa si privoščijo kos dobre hruškove pite, monoporcijsko tortico v obliki snežinke ali pa Božičkove kape. In ker je snežinka iz bele čokolade, je seveda otrokom še posebno zanimiva.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 23. april 2008 / 07:00

Profesorjeva popotnica

Zdrav človek ima tisoč različnih želja, bolan eno samo: ozdraveti. Kdo je to misel prvi izrekel, ne vem, vsekakor drži.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 22. april 2019 / 18:27

Mati, kmetica, podjetnica in predsednica

Andreja Bogataj z Golčeve kmetije na Spodnjem Brniku je prva predsednica novoustanovljenega društva kmečkih in podeželskih žena iz cerkljanske in šenčurske občine.

Kultura / ponedeljek, 22. april 2019 / 18:26

Mehkoba pokrajin na filcu

Vtisi, risi, zapisi je Barbara Demšar naslovila svoj najnovejši cikel likovnih del na filcu, ki jih je večinoma ustvarila lani na umetniški rezidenci v Parizu. S slikami v tej tehniki se prvič javno p...

Medvode / ponedeljek, 22. april 2019 / 18:25

Obletnica Knjižnice Medvode

Knjižnica Medvode je praznovala deset let, odkar se je podala na samostojno pot. Prej je bila del Knjižnice Šiška. V desetih letih je zabeležila skoraj 1,9 milijona obiskovalcev.

Zanimivosti / ponedeljek, 22. april 2019 / 18:25

Poganjanje na mestu

Preden prispem do gradu, bo treba še precej poganjati. Pa saj to nikamor ne gre, pa naj še tako močno gonim. Seveda, saj gre za učni pripomoček, ki kaže, koliko fizične energije je potrebne za proi...

Gospodarstvo / ponedeljek, 22. april 2019 / 18:23

Okolju prijaznejši tovornjaki

V podjetju SIGR Bizjak z Jesenic so kot prvi v regiji kupili dve tovorni vozili na utekočinjen zemeljski plin, ki povzročata za dvajset odstotkov manj izpušnih emisij.