Predsednik Konjeniškega kluba Komenda dr. Marjan Sedej / Foto: Cveto Zaplotnik

Poplave so jih prizadele, a ne uničile

Avgustovske poplave so močno prizadele tudi sejmišče v Komendi, a organizatorju sejmov Konjeniškemu klubu Komenda je kljub temu uspelo pripraviti tridnevni jesenski kmetijsko-obrtni sejem, ki ga odpirajo danes, v petek.

Na sejmu se bo predstavilo okrog šeststo razstavljavcev, prireditelji pa pričakujejo tudi dober obisk – več kot petdeset tisoč obiskovalcev.

Komenda – Povodenj je Konjeniškemu klubu Komenda močno spremenila načrte in načrtovane aktivnosti v letošnjem in v prihodnjem letu. V celoti jim je uničila hipodromsko stezo, infrastrukturo, športne rekvizite pa tudi krmo za konje, zato so odpovedali vsa načrtovana tekmovanja, onemogočeno pa je bilo tudi treniranje konjev.

Kot je dejal predsednik kluba dr. Marjan Sedej, je upravni odbor kluba takoj po povodnji sprejel odločitev, da ne glede na težke razmere naredijo vse, da organizirajo jesenski kmetijsko-obrtni sejem. »Ne samo iz ekonomskih razlogov, pač pa iz trmastega prepričanja, da moramo in zmoremo očuvati dediščino delovnih in požrtovalnih očetov Konjeniškega kluba Komenda in da ne smemo prekiniti tri desetletja dolge tradicije sejemskih prireditev,« je dejal dr. Sedej in dodal, da bi bila odpoved sejma še dodatni negativni udarec za konjeniški klub in celotno območje. V takšnih okoliščinah so z izjemno požrtvovalnostjo članov kluba sanirali sejemski prostor, inštalacije in najbolj nevarne brežine, čaka pa jih še veliko obsežnejša in zahtevnejša sanacija tekmovalne infrastrukture. Škodo, ki so jo povzročile poplave, ocenjujejo na pol milijona evrov.

Sejem torej kljub hudim posledicam poplav vendarle bo! Na njem se bo predstavilo več kot šeststo razstavljavcev s ponudbo kmetijske in gozdarske mehanizacije, obrtniških izdelkov in blaga za široko porabo, poleg teh pa tudi nekatere ustanove in organizacije. Za obiskovalce bo ogled sejma brezplačen, ne bo jim treba plačati ne parkirnine in ne vstopnine. Prireditelji tudi tokrat pričakujejo dober obisk, več kot petdeset tisoč obiskovalcev.

Sejem bo danes, v petek, odprl Roman Žveglič, predsednik Kmetijsko-gozdarske zbornice Slovenije, otvoritveno slovesnost pa bo obogatil tudi Slovenski oktet. Za uvod v sejem bo Kmetijsko-gozdarski zavod Ljubljana danes z začetkom ob desetih dopoldne v predavalnici konjeniškega kluba pripravil predstavitev aplikacij Sopotnik in fotoSopotnik za satelitsko spremljanje stanja na kmetijskih zemljiščih, ki so jih kmetje prijavili v zbirnih vlogah za neposredna plačila. Kmetje naj s sabo prinesejo prenosne računalnike ali (in) mobilne telefone, da jim bodo sodelavci kmetijskega zavoda lahko pomagali pri uporabi obeh aplikacij.

Čez en teden, v petek, 13. oktobra, bo v Komendi še Oktoberžur, ki ga družno organizirata Društvo kranjske in tržiške podeželske mladine in Konjeniški klub Komenda.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / torek, 28. junij 2022 / 07:55

Vse smo dosegli z lastnim delom

Tudi v Cerkljah so pripravili prireditev ob dnevu državnosti, ki so ji dali naslov Sen kresne noči.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 20. marec 2007 / 06:00

Šansoni in zimzelene melodije

Po podelitvi priznanj za najboljše športne dosežke v preteklem letu, ki je potekala v soboto zvečer v dvorani kina Železar na Jesenicah, so v čast najboljšim športnikom Slovenije iz gore...

Kranj / torek, 20. marec 2007 / 06:00

Zavezancem delno izpolnjene napovedi

Davčna uprava je ta teden začela pošiljati zavezancem že delno izpolnjene dohodninske napovedi za lansko leto.

Radovljica / torek, 20. marec 2007 / 06:00

Zapore mostu še ne bo

Lancovo - Direkcija za ceste bo čez Savo na Lancovem zgradila nov most, pri tem pa je za čas gradnje predlagala večmesečno polno zaporo ceste, s čimer pa se v Lipniški d...

Kranj / torek, 20. marec 2007 / 06:00

Dimnikarji so predragi

Še ena zgodba o nezadovoljstvu z dimnikarskimi storitvami in cenami.

Radovljica / torek, 20. marec 2007 / 06:00

Vztrajajo pri podvozu

V Lescah vztrajajo pri podvozu pod železniško progo in nasprotujejo gradnji štiripasovne ceste od Lesc do Bleda.