Drago Šketa / Foto: Tina Dokl

Generalni državni tožilec odstopil

Ljubljana – Generalni državni tožilec Drago Šketa je v ponedeljek odstopil s funkcije. Kot je sporočil v izjavi za javnost, se je za odstop odločil potem, ko so ga policisti ujeli pri vožnji pod vplivom alkohola. »V soboto, 30. septembra, ponoči sem se vračal z zasebnega slavja, pri tem me je ustavila policija in mi odredila preizkus alkoholiziranosti. Alkotest je pokazal 0,37 miligrama alkohola na liter izdihanega zraka. Prejel sem plačilni nalog, ne pa tudi predloga za sodnika za prekrške, ker meja preseženosti alkohola ni bila tolikšna, da bi bil ta predlog potreben,« je povedal. Še isti dan je o tem obvestil ministrico za pravosodje, v ponedeljek zjutraj pa je pisno podal svojo odstopno izjavo Državnotožilskemu svetu, predsednici državnega zbora in ministrici za pravosodje.

Kot je poudaril, se na svojem položaju ves čas zavzema za visoko stopnjo integritete vseh državnih funkcionarjev. »Odstop sem ponudil, ker menim, da bi moja dejanja lahko škodila ugledu državnotožilske funkcije in ugledu državnih tožilcev,« je poudaril.

Državnotožilski svet se je s Šketovim odstopom seznanil že v ponedeljek. Zakon o državnem tožilstvu sicer določa, da generalnemu državnemu tožilcu preneha funkcija trideseti dan po prispetju odstopne izjave na Državnotožilski svet, zatem pa do imenovanja novega generalnega državnega tožilca njegovo delo opravlja namestnik generalnega državnega tožilca. Za Šketovo namestnico je bila poleti imenovana Mirjam Kline.

Šketa je bil na mestu generalnega državnega tožilca od leta 2017, nov šestletni mandat pa je nastopil v začetku maja letos.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sobota, 24. junij 2017 / 09:29

Najlepšo Slovenko še dobimo

V sredo smo že dobili najlepšega Slovenca – mister Slovenije je postal Primorec Majk Peroša. Na najlepšo Slovenko pa bomo morali počakati še nekaj časa, saj smo ravnokar dobili petnajst finalistk.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sreda, 25. marec 2020 / 20:58

Okužen tudi stanovalec nakelskega doma

Poročali smo že, da so v Domu starejših Naklo v sredo, 25. marca, dopoldne potrdili prvi primer okužbe s covidom-19 pri zaposleni osebi. Nakelski župan Ivan Meglič je pozno popoldne potrdil, da je oku...

Gorenjska / sreda, 25. marec 2020 / 19:29

Spletne trgovine pregorevajo

V času koronavirusa se vse več kupcev odloča za spletni nakup živil in drugih življenjskih potrebščin, trgovci pa povpraševanje komaj še dohajajo.

Nasveti / sreda, 25. marec 2020 / 16:46

Embalažo iz trgovine doma očistite

Nacionalni inštitut za javno zdravje je pripravil navodila potrošnikom za ravnanje z embalažo živil in drugih izdelkov v povezavi z novim koronavirusom.

Kranj / sreda, 25. marec 2020 / 16:44

Šent'k s pogovorom na pomoč ljudem v stiski

Kranj – Nevladna humanitarna organizacija ŠENT – Slovensko združenje za duševno zdravje že več let v Kranju izvaja program Dnevni center Šent'k. Program je namenjen osebam s težavami v duševnem zdr...

Radovljica / sreda, 25. marec 2020 / 15:42

Ni lepo, je pa ekonomično

V središču Radovljice sta bila doslej pod ponjavo kopališče in drsališče, po novem pa tudi teniško igrišče in balinišče, s ponjavo je prekrito tudi zasebno plezališče v Vrbnjah.