Krog ob slovenski meji, 9. del
Tokratno etapo smo začeli v Moravskih Toplicah, znanih po zdravilišču Terme 3000, ki se je razvilo okoli izvirov termalne vode. V današnji etapi, dolgi 86 kilometrov in z 958 metri skupnega vzpona, smo najprej naredili krog po Goričkem in zaključili v Slovenskih goricah, na kmetiji Kaučič v Trsteniku pri Benediktu.
Po Dolgi ulici v Moravskih Toplicah smo se začeli vzpenjati proti Fokovcem. Ime Dolga ulica je kar primerno, še zlasti če po njej kolesarimo, kajti zaključi se po šestih kilometrih klanca tik pred naseljem Fokovci, kjer je tudi prometni znak, ki označuje konec Moravskih Toplic. Nadaljevali smo proti vasi Selo, kjer stoji znamenita Rotunda, edinstvena opečna romanska cerkev iz 13. stoletja, posvečena sv. Nikolaju, ki so jo zgradili templjarji. Kolesarjenje po gričevnati pokrajini Goričkega je bilo edinstveno doživetje. Cesta se vzpenja ali spušča, ravnih delov praktično ni. Ob pogledih na čudovito pokrajino z vinogradi, njivami in gozdovi smo dosti lažje premagovali kratke, a včasih kar strme klance, ki jih ni bilo prav malo. Kolesarili smo po lokalnih cestah skozi zanimive kraje: Prosenjakovci, Berkovci, Ivanjševci, Domanjševci. Po strmem spustu smo v bližini naselja Šalovci prišli na glavno cesto Murska Sobota–Hodoš, a takoj spet zavili na lokalno cesto proti naseljema Adrijanci in Šulinci.
V Šulincih nas je čakal kombi. Obnovili smo zalogo vode in se podali na naš drugi šestkilometrski vzpon. Skozi Ženavlje smo prikolesarili do najvišje točke etape, Srebrni breg (404 m n. m.), ki leži blizu naselja Martinje ob meji z Madžarsko (najvišji vrh Prekmurja je Sotinski breg (418 m n. m.), ki leži nekoliko zahodneje na Goričkem ob meji z Avstrijo). Sledil je spust v Dolič in nato skozi naselja Kuzma, Dolnji Slaveči, Motovilci do umetnega akumulacijskega Ledavskega jezera, ki je nastalo ob koncu 70. let prejšnjega stoletja, ko so zajezili reko Ledavo, ki je prej pogosto poplavljala. Ob jezeru, ki je pravi magnet za ljubitelje narave, smo imeli odmor za malico.
Po prijetnem počitku v mirnem okolju ob jezeru smo nadaljevali kolesarsko potepanje skozi kraje Domajinci, Topolovci in Skakovci, ki ponujajo pristno podeželsko izkušnjo. Skozi naselja Gederovci, Sodišinci in Murski Petrovci, ki ležijo zelo blizu meje z Avstrijo, smo se vztrajno približevali reki Muri. Po prečkanju Mure smo po nekaj kilometrih najprej prispeli v Radence, zdraviliški kraj ob vznožju Kapelskih goric, ki je znan po mineralni vodi Radenska. Kolesarjenje smo nadaljevali po zahodnem delu Slovenskih goric skozi kraje Boračeva, Orehovci, skozi Orehovski Vrh v Rodmošce in po lokalnih cestah gor in dol čez gorice do magistralne ceste Lenart–Gornja Radgona. Še malo po glavni cesti in nato na kmetijo Kaučič na hribu nedaleč od glavne ceste.