Predsednik ZDUS Janez Sušnik je predsedniku DU Šenčur Cirilu Sitarju izročil veliko plaketo. / Foto: Primož Pičulin

Sedemdeset uspešnih let

Društvo upokojencev Šenčur letos praznuje sedemdeset let delovanja. Slavnostna akademija s kulturnim programom je bila minuli petek v Domu krajanov Šenčur.

Šenčur – Društvo upokojencev (DU) Šenčur je bilo ustanovljeno 5. marca 1953 z namenom nudenja pomoči in druženja članov v tretjem življenjskem obdobju. »Osamljenost je namreč ena ključnih težav starejših, zato si prizadevamo, da bi bili tudi z našo pomočjo deležni čim več medosebnih stikov,« je dejal predsednik DU Šenčur Ciril Sitar. V društvu deluje 12 sekcij, ki združujejo tako športne in humanitarne kot kulturne dejavnosti. Ob koncu lanskega leta je bilo v društvo včlanjenih 882 članov, od tega 344 moških in 538 žensk. »Ocenjujemo, da več kot tretjina upokojencev v šenčurski občini ni včlanjena v naše društvo, zato bo naša primarna naloga, da jih povabimo medse in povečamo članstvo,« je poudaril Sitar.

Letos so se razveselili svojih prostorov v stavbi Medgeneracijskega centra Šenčur, kjer poleg njihovega društva deluje tudi Klub mladih Šenčur. »S klubom bomo osnovali program in dejavnosti, ki bodo spodbujale medgeneracijsko povezovanje,« je pojasnil predsednik, ob tem pa dodal: »Zelo smo veseli, da je lani stekla gradnja Doma starejših Šenčur, za katerega smo si prizadevali vrsto let.« Poleg tega so v društvu zadovoljni, da v šenčurski občini živi projekt Prostofer, ki vključuje sedem prostovoljnih voznikov, lani pa je bilo skupno opravljenih 162 voženj.

Društvena dejavnost bo letos namenjena praznovanju visokega jubileja. Na slavnostni akademiji so predstavili bilten, ki vsebuje zgodovinski pregled društva s poudarkom na dejavnostih, ki jih razvijajo v zadnjem obdobju. Poleg tega bodo pripravili logotip društva, ki ga doslej niso imeli, jubileju bodo posvetili poseben pohod in piknik, kjer bodo podelili društvena priznanja. Na akademiji jim je predsednik Zveze društev upokojencev Slovenije Janez Sušnik podelil veliko plaketo, predsednik Pokrajinske zveze društev upokojencev Gorenjske Robert Plavčak pa priznanje za sedemdeset let uspešnega delovanja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / ponedeljek, 18. januar 2016 / 11:14

O ustni harmoniki

Pri Javnem skladu Republike Slovenije za kulturne dejavnosti je izšla knjiga o ustni harmoniki z naslovom Od ljudskega glasbila do koncertnega instrumenta avtorice Darje Korez Korenčan.

Objavljeno na isti dan


Jesenice / četrtek, 2. marec 2023 / 20:10

Povezani do sredstev za razvoj

Prejšnji teden so za obdobje štirih let ustanovili Lokalno akcijsko skupino Zgornja Gorenjska, katere namen je povezovanje sedmih gorenjskih občin v skupnih projektih s ciljem zagotavljanja evropskih...

Preddvor / četrtek, 2. marec 2023 / 20:07

Srno odstranili po dveh dneh

Ob cesti Spodnja Bela–Bobovek je prejšnji teden tik pred Spodnjo Belo povožena srna ležala dva dneva, kar je zmotilo mnoge krajane in mimovozeče voznike. Pristojne službe smo povprašali, zakaj je traj...

Zanimivosti / četrtek, 2. marec 2023 / 20:04

Poročni Za vedno za grajskimi zidovi

Že ves februar, mesec ljubezni, pa vse do konca marca gosti Galerija Stolp na Blejskem gradu razstavo Za vedno.

Rekreacija / četrtek, 2. marec 2023 / 20:02

Razgledno krpljanje

Koren/Monte Corona/Kronalpe (1815 m n. m.) – Mokrine so v zimskem obdobju znane predvsem kot smučišče. Ljubitelji gorskega sveta lahko uživamo snežno belo pravljico s krpljami.

Zanimivosti / četrtek, 2. marec 2023 / 19:58

Izdelovali rože iz krep papirja

Cerklje – Društvo Kmečkih žena in deklet Gorenjski nagelj Cerklje - Šenčur, ki ga vodi Andreja Bogataj, je minulo soboto skupaj z Družinskim in mladinskim centrom (DMC) Cerklje v prostorih DMC prip...