Filatelistično razstavo je predstavil Srečko Beričič. / Foto: David Zalar, MKK

Šubic in Dražgoše v filateliji

V Mestni knjižnici Kranj je na ogled spominska filatelistična razstava, posvečena slikarju Ivetu Šubicu in dražgoški bitki.

Kranj – Filatelistično društvo Lovro Košir Škofja Loka v sodelovanju s Pošto Slovenije, Zvezo združenj borcev za vrednote NOB Škofja Loka in Mestno knjižnico Kranj s spominsko razstavo zaznamuje letošnjo osemdeseto obletnico dražgoške bitke in stoto obletnico rojstva slikarja Iveta Šubica, tudi borca Cankarjevega bataljona. Razstava z naslovom Dražgoše in slikar Ive Šubic obsega več kot dvesto razstavnih listov s tematiko dosedanjih filatelističnih razstav na temo dražgoške bitke, partizanske pošte in drugih medvojnih poštnih pošiljk – na primer dopisnic in pisem internirancev iz nemških in italijanskih koncentracijskih taborišč. Predstavljene so tudi številne ilustracije Iveta Šubica za spominske kuverte in kartice z motivi partizanov, partizanskih kurirjev in boja proti okupatorju.

Razstavo na več panojih v prvem nadstropju knjižnice je pripravil predsednik FD Lovro Košir mag. Srečko Beričič, na ogled pa bo do 12. januarja prihodnje leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 4. avgust 2008 / 07:00

Janjič oddal le pol točke

ŠD Gorenjka Lesce je v turističnem kampu Šobec organiziralo četrti rating turnir.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / / 07:00

Elan s poravnavo po 19 letih brez hipotek in brez dokapitalizacije

Družba Elan je v sredo podpisala sodno poravnavo med Elanom, KIH in Gorenjsko banko za izbris zastavnih pravic na Elanovih nepremičninah.

Kronika / / 07:00

Poplave možne tudi na Gorenjskem

Zaradi dolgotrajnega deževja tudi na Gorenjskem danes in jutri obstaja možnost poplav večjega obsega. Najbolj ogrožena bodo porečja Poljanske in Selške Sore, Save Bohinjke in Tržiške Bistrice.

Prosti čas / / 07:00

Znani Slovenci o prazničnem vzdušju

Decembrsko praznično vzdušje se bliža vrhuncu. Nekaj znanih Slovencev smo povprašali, kako bodo preživeli božične praznike, kako si pričarajo praznično vzdušje in s čim bodo obdarovali svoje bližnje.

Kranj / / 07:00

Veselimo se praznikov

Prihodnja dneva bosta praznična: jutri božič, dan zatem državni praznik.

GG Plus / / 07:00

Mir v nas in okrog nas

V prazničnemu času si skoraj ne drznem pomisliti, da bi vam pamet solila z vzgojnimi nasveti.