Zmanjšujejo ogljični odtis

Ljubljana, Mengeš – V družbi Lek so pred nedavnim objavili trajnostno poročilo za lansko leto. V družbi, ki spada pod okrilje Novartisa, želijo do leta 2025 doseči ogljično nevtralno poslovanje. Za naložbe v varovanje okolja so tako namenili osem milijonov evrov, kar je največ v zadnjih desetih letih. Pretežni del je bil namenjen za nadaljnjo krepitev energetske učinkovitosti, k čemur so jih letos še dodatno spodbudile visoke cene energentov. Septembra so v Mengšu v omrežje priklopili tudi prvo izmed petih sončnih elektrarn, ki jih načrtujejo na lokacijah v Sloveniji.

Kljub rasti razvoja in proizvodnje izdelkov so porabo energije ohranili na ravni predhodnega leta, skupno količino odpadkov pa so zmanjšali za 38 odstotkov, poraba vode pa je bila za tri odstotke večja.

V enoti v Mengšu tudi v prihodnje načrtujejo močan razvoj. Enoti Biološke učinkovine so v lanskem letu odobrili šestdeset milijonov investicijskih sredstev. Gradbena dela za novi obrat za proizvodnjo virusnih vektorjev že potekajo, prav tako tudi za novi laboratoriji za proizvodno znanost in tehnologijo. Obe pridobitvi bosta začeli delovati prihodnje leto. V enoti Farmacevtske učinkovine Mengeš so prav tako povečali proizvodnjo inovativnih in izbranih kompleksnih generičnih učinkovin ter začeli prenos novih inovativnih učinkovin za različne terapevtske skupine.

Na račun razvoja se je v lanskem letu število zaposlenih na mengeški lokaciji povečalo za 12 odstotkov oziroma na 1268 zaposlenih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / nedelja, 22. junij 2008 / 07:00

Žičničarji aktivni tudi poleti

Predstavniki slovenskih žičničarjev in gorskih centrov po uspešni zimi napovedujejo tudi aktivno poletno sezono.

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 6. september 2013 / 13:00

Na cestah ugasnili dve življenji

V prometni nesreči v Letencah pri Golniku se je smrtno ponesrečil kolesar, v Zadobju pri Gorenji vasi pa traktorist.

Šport / petek, 6. september 2013 / 22:46

Dejan Gantar drugi v Kranju

Kranj - Minuli vikend je v Kranju potekal 2. odprti bow­ling turnir. Udeležba je bila tokrat tudi mednarodna, saj so poleg najboljših slovenskih tekmovalcev nastopili tudi igralci iz Italije in Hrv...

Radovljica / petek, 6. september 2013 / 10:00

Trinajsti Langusovi dnevi

Kamna Gorica - Čeprav so se tradicionalni Langusovi dnevi uradno začeli že prejšnjo nedeljo s koncertom mladega violinista Felipeja Kopušarja, se bo glavnina prireditev ob krajevnem prazni...

Razvedrilo / petek, 6. september 2013 / 16:00

Eksploziven Men's Night v Cineplexxu z ogledom filma 2 NA MUHI

Poletje se počasi izteka, a brez skrbi, še bo vroče, še posebej v Cineplexx kinematografih, 12. septembra 2013 ob 20. uri, na eksplozivnem moškem večeru s ogledom akcijskega filma 2 na muhi (2 Guns)!

Cerklje na Gorenjskem / petek, 6. september 2013 / 15:23

Alpinisti v Himalajo

Zgornji Brnik - V nedeljo se bo z letališča Jožeta Pučnika na pot podala alpinistična odprava Planinske zveze Slovenije, ki jo sestavljajo člani slovenske mladinske alpinistične reprezenta...