Zmanjšujejo ogljični odtis

Ljubljana, Mengeš – V družbi Lek so pred nedavnim objavili trajnostno poročilo za lansko leto. V družbi, ki spada pod okrilje Novartisa, želijo do leta 2025 doseči ogljično nevtralno poslovanje. Za naložbe v varovanje okolja so tako namenili osem milijonov evrov, kar je največ v zadnjih desetih letih. Pretežni del je bil namenjen za nadaljnjo krepitev energetske učinkovitosti, k čemur so jih letos še dodatno spodbudile visoke cene energentov. Septembra so v Mengšu v omrežje priklopili tudi prvo izmed petih sončnih elektrarn, ki jih načrtujejo na lokacijah v Sloveniji.

Kljub rasti razvoja in proizvodnje izdelkov so porabo energije ohranili na ravni predhodnega leta, skupno količino odpadkov pa so zmanjšali za 38 odstotkov, poraba vode pa je bila za tri odstotke večja.

V enoti v Mengšu tudi v prihodnje načrtujejo močan razvoj. Enoti Biološke učinkovine so v lanskem letu odobrili šestdeset milijonov investicijskih sredstev. Gradbena dela za novi obrat za proizvodnjo virusnih vektorjev že potekajo, prav tako tudi za novi laboratoriji za proizvodno znanost in tehnologijo. Obe pridobitvi bosta začeli delovati prihodnje leto. V enoti Farmacevtske učinkovine Mengeš so prav tako povečali proizvodnjo inovativnih in izbranih kompleksnih generičnih učinkovin ter začeli prenos novih inovativnih učinkovin za različne terapevtske skupine.

Na račun razvoja se je v lanskem letu število zaposlenih na mengeški lokaciji povečalo za 12 odstotkov oziroma na 1268 zaposlenih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 24. junij 2013 / 09:28

Upor zaradi nižanja plač

Likvidnostne težave BSC Kranj (Regionalna razvojna agencija Gorenjske) in ukrepe nadzornikov (večina s strani občin) so zaposleni želeli predstaviti županom. Ti bi jih poslušali, vendar ne takoj, zato...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.