Zmanjšujejo ogljični odtis

Ljubljana, Mengeš – V družbi Lek so pred nedavnim objavili trajnostno poročilo za lansko leto. V družbi, ki spada pod okrilje Novartisa, želijo do leta 2025 doseči ogljično nevtralno poslovanje. Za naložbe v varovanje okolja so tako namenili osem milijonov evrov, kar je največ v zadnjih desetih letih. Pretežni del je bil namenjen za nadaljnjo krepitev energetske učinkovitosti, k čemur so jih letos še dodatno spodbudile visoke cene energentov. Septembra so v Mengšu v omrežje priklopili tudi prvo izmed petih sončnih elektrarn, ki jih načrtujejo na lokacijah v Sloveniji.

Kljub rasti razvoja in proizvodnje izdelkov so porabo energije ohranili na ravni predhodnega leta, skupno količino odpadkov pa so zmanjšali za 38 odstotkov, poraba vode pa je bila za tri odstotke večja.

V enoti v Mengšu tudi v prihodnje načrtujejo močan razvoj. Enoti Biološke učinkovine so v lanskem letu odobrili šestdeset milijonov investicijskih sredstev. Gradbena dela za novi obrat za proizvodnjo virusnih vektorjev že potekajo, prav tako tudi za novi laboratoriji za proizvodno znanost in tehnologijo. Obe pridobitvi bosta začeli delovati prihodnje leto. V enoti Farmacevtske učinkovine Mengeš so prav tako povečali proizvodnjo inovativnih in izbranih kompleksnih generičnih učinkovin ter začeli prenos novih inovativnih učinkovin za različne terapevtske skupine.

Na račun razvoja se je v lanskem letu število zaposlenih na mengeški lokaciji povečalo za 12 odstotkov oziroma na 1268 zaposlenih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / nedelja, 28. junij 2015 / 11:37

Nekateri krajevni uradi poleti zaprti

Številne upravne enote zadnja leta zapirajo krajevne urade oz. krajšajo njihov delovni čas, še zlasti poleti. Spremembe tudi na Gorenjskem.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 1. december 2006 / 06:00

Dobrodelnost med glasbeniki

Danes smo vstopili v mesec veselja in obdarovanja. Mlada pevka Manca Špik je z obdarovanji začela že v soboto.

Prosti čas / petek, 1. december 2006 / 06:00

Nominator 226

Kot da smo se nekako sprostili, oddahnili od lokalne politične tekme? Toliko lepšega in zanimivega se dogaja zadnji čas. Morda nas je oni zgoraj v tem čudovitem adventnem času obšel z bo...

Slovenija / petek, 1. december 2006 / 06:00

Ognjemet čudovitih melodij

SNG Opera in balet Ljubljana začasno na Gospodarskem razstavišču. Prihodnji teden bodo uprizorili La Traviato.

Kultura / petek, 1. december 2006 / 06:00

Kaj počne sosedova žena

Po uspešnici Izbrisani iz BOOM teatra prihaja še komedija Sosedove skrivnosti. Saj veste: sosedova boljša služba, boljši avto, lepša hiša. A verjemite, ni vse tako črno...

Kultura / petek, 1. december 2006 / 06:00

Pri Francki na večerji

Kulturno umetniško društvo Matija Valjavec skozi igro o tem, kako so se znali naši predniki veseliti.