Dan pravosodja
Na Brdu pri Kranju je bila v petek svečana slovesnost ob dnevu pravosodja, na kateri so zaslužni posamezniki prejeli priznanja za svoje izstopajoče dosežke na področju pravosodja.
Brdo pri Kranju – Dne 4. novembra 1918 je začela veljati Uredba o ureditvi in delovanju pravosodja, kot uradni jezik je bila na sodiščih določena slovenščina, sodbe pa so se začele razglašati v imenu zakona. Uredba o ureditvi in delovanju pravosodja iz tistega leta predstavlja prvi pravni dokument na poti k samostojnosti slovenskega pravosodnega sistema. Na predlog takratnega ministra za pravosodje prof. dr. Lovra Šturma in takratnega predsednika Vrhovnega sodišča Republike Slovenije Franca Testena smo 4. novembra 2007 prvič praznovali dan pravosodja.
Petkova slovesnost je bila namenjena podelitvi priznanj vsem tistim, ki so se še posebej izkazali s svojim delom in predanostjo za krepitev pravne države. Obenem je bila priložnost, da se zahvalijo vsem, ki prizadevno, odgovorno, strokovno in uspešno opravljajo številne in vse zahtevnejše naloge na področju pravosodja, kar je v uvodnem nagovoru poudarila tudi ministrica za pravosodje dr. Dominika Švarc Pipan: »Tudi njim se moramo zahvaliti, da je slovensko pravosodje kljub mnogim pritiskom, ki smo jim bili priča v preteklih dveh letih, ohranilo samostojnost in neodvisnost ter uspelo dvigniti stopnjo zaznavanja neodvisnosti pravosodja med državljankami in državljani. Prav neodvisnost, nepristranskost, usposobljenost, predanost, diskretnost, odnos in ugled so temeljne vrednote sodniškega in tožilskega poslanstva ter seveda poslanstva drugih poklicev v pravosodju,« je dejala.