Pogovori med kranjsko občino in smučarsko zvezo o prenosu upravljanja in kasneje lastništva skakalnice Bauhenk še potekajo. / Foto: Tina Dokl

Občina bi skrbela za skakalnico

Mestna občina Kranj se s Smučarsko zvezo Slovenije pogovarja, da bi najprej prevzela upravljanje Državnega panožnega nordijskega centra, kasneje pa v celoti tudi lastništvo.

Kranj – Mestna občina Kranj (MOK) se s Smučarsko zvezo Slovenije (SZS) pogovarja o prenosu lastništva 110-metrske skakalnice Bauhenk na Gorenji Savi, poznane kot Državni panožni nordijski center Kranj. Skakalnico naj bi občina najprej prevzela v upravljanje, kasneje pa tudi v last, je pred časom pojasnila Tanja Hrovat, vodja urada za družbene dejavnosti. Trenutno stanje panožnega centra, ki ga SZS v celoti upravlja in vzdržuje zadnjih pet let, je namreč daleč od tistega, kar so pričakovali ob odprtju srednje skakalnice v septembru 2004.

»Smo v intenzivnih pogovorih s smučarsko zvezo, saj želimo, da bi skakalnica dobila ustrezen epilog v smislu ustreznega vzdrževanja. V preteklih letih so ta malo zastala in s tega naslova želimo spodbuditi, da se zagotovi varna uporaba skakalnice,« je dejala Hrovatova. Kot je dodala, je v osnutku pogodbe s SZS predvideno, da se na MOK najprej prenese upravljanje skakalnice, v dveh letih pa tudi lastništvo, pri čemer bi SZS letno zagotavljala petdeset tisoč evrov za vzdrževanje skakalnice.

Mestni svetnik Bojan Homan (SDS) pa meni, da bi bil prenos upravljanja oziroma lastništva za MOK slaba poteza. »V upravljanje bomo dobili nazaj dotrajano skakalnico, plastika je več kot potrebna prenove, vzpenjača je dotrajana. Kar je tam še uporabnega, so betoni in sodniški stolp,« pravi Homan, ki ocenjuje, da je petdeset tisoč evrov, kolikor naj bi vsako leto prispevala SZS, premalo.

Župan Matjaž Rakovec odgovarja, da je MOK že sedaj 75-odstotni lastnik skakalnice, po izračunih direktorja Zavoda za šport Kranj Branka Fartka pa je predviden letni prispevek SZS zadosten. »Bistveno je, da se v preteklosti s SZS nismo mogli zediniti in zato sploh ni bilo nobenih investicij. S tem ko mi dobimo stoodstotno lastništvo, kdaj ga bomo dobili, je stvar organov v smučarski zvezi in njihovega statuta, dobimo tudi vso pravico do vzdrževanja,« je dejal Rakovec. »Verjamem Fartku in verjetno vsi vi, ki ga poznate, da je luč na koncu tunela, če mi pridobimo 100-odstotno lastništvo,« je še poudaril.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. julij 2019 / 16:51

Kam jadra Adria?

Adria Airways, ki – sprva kot Adria Aviotransport – deluje že od leta 1961, si je v tem času uspela zgraditi sloves ene najboljših slovenskih blagovnih znamk in se je redno uvrščala na sez...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 17. oktober 2011 / 07:00

Pol stoletja z Lojzetom Slakom

"Bili smo nekaj posebnega. Lojzetova harmonika ni pokrila naših glasov, mi pa ne harmonike. Vsak je ostal slišen, pristen," pravi o skoraj polstoletnem sodelovanju s Slakom pevec Fantov s Praprotna An...

Prosti čas / ponedeljek, 17. oktober 2011 / 07:00

Tudi Gorenjke iščejo ljubezen

Realistični šov Ljubezen na seniku, ki ga lahko gledamo ob četrtkih zvečer na TV3, je pokazal, da smo Slovenci željni romantike.

Prosti čas / ponedeljek, 17. oktober 2011 / 07:00

Spremljaj me - s pesmijo

Prejšnjo nedeljo je v Prešernovem gledališču v Kranju potekal dobrodelni koncert, s katerim je Slovensko društvo Hospic zaznamovalo svetovni dan te organizacije.

Prosti čas / ponedeljek, 17. oktober 2011 / 07:00

Ko gospa na rajžo gre

Tokrat so za spremembo za volan sedle žene, možje so ostali v svojih delavnicah, nekatere gorenjske gostilne pa so pred kratkim prejele pravico uporabljati blagovno znamko Gostilna Slovenije.

Splošno / ponedeljek, 17. oktober 2011 / 07:00

Anketa: Ni kaj dosti novega

Kaže, da je pojav novih (starih) obrazov za kandidaturo na letošnjih parlamentarnih volitvah spet zbudil zanimanje ljudi za politiko. Kaj pričakujejo, smo vprašali nekaj naključnih sogovornikov.