Bled je pridobil šestdeset novih oskrbovanih najemnih stanovanj. / Foto: Gorazd Kavčič

Na Bledu nova oskrbovana stanovanja

V četrtek so na Bledu svečano odprli šestdeset oskrbovanih stanovanj, ki so zgrajena tako, da omogočajo bivanje tudi gibalno oviranim osebam. Stanovanja so last Nepremičninskega sklada pokojninskega in invalidskega zavarovanja, ki je ob tej priložnosti zaznamoval 25 let delovanja.

Bled – Nepremičninski sklad pokojninskega in invalidskega zavarovanja ima v lasti 3232 najemnih stanovanj za upokojence in druge starejše v 116 krajih po vsej Sloveniji, med katerimi je 469 oskrbovanih najemnih stanovanj v 19 krajih, med njimi tudi v Kranju in po novem še na Bledu. Investicija novih oskrbovanih najemnih stanovanj na Bledu je vredna dobrih 8,5 milijona evrov. Stanovanja so v dveh objektih, ki sta opremljena tudi s skupnimi prostori za druženje stanovalcev, kolesarnico, pralnico in parkirnimi mesti. Najemniki imajo obenem možnost naročila E-oskrbe ter storitev osnovne in socialne oskrbe. Razpis za prijavo je bil zaključen v juliju, prvi najemniki se bodo vselili v prihodnjem mesecu. Od skupno šestdeset stanovanj jih je dvajset namenjenih za občane Bleda.

Skupaj s svečanim odprtjem novih oskrbovanih stanovanj na Bledu je Nepremičninski sklad zaznamoval 25. obletnico delovanja. Osnovno poslanstvo družbe je skrb za primerno bivanje v tretjem življenjskem obdobju, kar vključuje tudi vzdrževanje, energetsko sanacijo in arhitekturno prilagajanje obstoječega stanovanjskega sklada in razvijanje novih projektov z najemnimi stanovanji za starejše. Na dogodku sta kot govorca sodelovala tudi Marijan Papež, generalni direktor Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije, in Andrej Hudo­klin, direktor Nepremičninskega sklada pokojninskega in invalidskega zavarovanja.

Ob slavnostnem dogodku je direktor Andrej Hudoklin poudaril: »Z zastavljenimi načrti želimo aktivno prispevati k uresničevanju ciljev stanovanjske politike, ki je v širšem družbenem interesu. Še naprej se bomo trudili narediti vse, kar je v naši moči, da s strokovnostjo, izkušnjami in znanjem čim bolj uresničimo in upravičimo pričakovanja naših najemnikov ter lastnika in družbeno odgovorno vplivamo na razvoj širše skupnosti, v kateri bo, v luči starajoče se družbe, skrb za stanovanjsko oskrbo starejših v prihodnje še pomembnejša.« Zbrane sta nagovorila še Janez Fajfar, župan Občine Bled, in Andrej Grdiša, generalni direktor Direktorata za starejše in deinstitucionalizacijo pri Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Skupščina Nepremičninskega sklada je v začetku februarja 2022 potrdila tudi Dolgoročen načrt razvoja Nepremičninskega sklada do leta 2030, ki je razvojno naravnan. Med leti 2021 in 2030 se načrtuje pridobitev 725 novih najemnih stanovanj za upokojence in druge starejše. V realizaciji so projekti na različnih lokacijah Slovenije, med drugim tudi 57 oskrbovanih najemnih stanovanj v Kranju in deset namenskih najemnih stanovanj v Radovljici.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / / 07:00

V Slovenijo je prinesla svoj stol

Sredi prihodnje sezone v Prešernovo gledališče Kranj prihaja nova direktorica, gledališka in radijska režiserka, Ivana Djilas.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Čar renesančnih oblačil

Nekaj časa je že minilo, odkar je bila v škofjeloški Kašči razstava Oblačilna kultura 16. stoletja.

Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Zbrali so se na dobrodelnem teku

V športnem parku za Osnovno šolo Škofja Loka - Mesto so se prejšnji petek zbrali številni loški športni navdušenci, ki so se udeležili prvega dobrodelnega teka.

Škofja Loka / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Jubilej loških lokostrelcev

Loški lokostrelci so v zadnjih dvajsetih letih domov prinesli številne pokale in kolajne, ponosni pa so tudi, da so smetišče na Kamnitniku spremenili v enega najlepših strelišč v Sloveniji.

Škofja Loka / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Gora hotela obdržati letalo

Sanacijo kraja letalske nesreče na gori San Pietro na Korziki so pomagali izvajati tudi pripadniki GRS Škofja Loka. Njihov vodja Zvonko Korenjak pravi, da jih je spremljalo tako nemogoče vreme, kot bi...

Splošno / petek, 13. junij 2008 / 07:00

Gostili so angleške učence

Osnovna šola Škofja Loka Mesto je predstavila svojo mednarodno dejavnost. V tem šolskem letu sodeluje v štirih mednarodnih projektih, ki jih je s sodelavci predstavil ravnatelj Marko Primožič.