Z zaključnega izleta po Poti treh gradov / Foto: arhiv organizatorjev

»Poseben oratorij«

Pri Svetem Duhu so oratorij letos pripravili že petnajsto leto, v svoje dejavnosti pa so tokrat vključili tudi štiri otroke s posebnimi potrebami.

Letošnjega oratorija, ki se je konec julija in v začetku avgusta odvijal na športnem igrišču pri Svetem Duhu, se je skupaj udeležilo 108 otrok, za katere je skrbelo 37 animatorjev, v pomoč so jim bili tudi duhovni asistenti: župnik Franci Alič, sestra uršulinka Marija Irena in brat kapucin Miha. V sodelovanju s sestro Marijo Ireno, ki uči v Osnovni šoli Jela Janežiča, so sodelovanje na oratoriju omogočili tudi štirim otrokom s posebnimi potrebami. »Bili so zelo navdušeni nad dogajanjem, prav tako pa so jih zelo lepo sprejeli in se radi družili z njimi ostali otroci; poklanjali so jim tudi številne drobne pozornosti in darilca,« je obojestransko navdušenje opisala Vesna Bukovnik, ena od treh voditeljev oratorija.

Tema letošnjega oratorija je bil sveti Ignacij Lojolski in njegovo življenje. »Ignacij Lojolski je bil vitez, ki je v času okrevanja po poškodbi v boju veliko bral. Na koncu mu je ostalo samo še Sveto pismo, prek katerega je spoznal, da viteško življenje ni najboljša izbira, zato se je odločil, da bo raje postal 'božji vitez',« je razložila Vesna Bukovnik. Ignacija Lojolskega in viteštvo so vpletli tudi v igre in delavnice. Vsako jutro so animatorji najprej uprizorili prizore iz Ignacijevega življenja, sledile so kateheze, na katerih so vsak dan izbrali eno vrlino, povezano z Ignacijem, in se o tem pogovarjali oziroma so jo animatorji poskušali tudi izkustveno prikazati. Na delavnicah pa so med drugim vrtnarili in iskali skriti zaklad, nekaj jih je bilo vezanih tudi na viteštvo – izdelovali so viteške ščite, reševali princese in podobno. Po delavnicah in kosilu so sledile velike igre, ki so se prav tako včasih navezovale na zgodbo Ignacija Lojolskega. »Predvsem zadnji dan, ko smo šli na izlet po Poti treh gradov – od Loškega gradu na Krancelj in do Starega gradu.«

Po vrnitvi z izleta je v popoldanskem času sledila še zaključna oratorijska sveta maša in zaključna prireditev, na kateri so zaznamovali petnajstletnico oratorija in podelili nagrade za velike igre. S pomočjo animatorjev, otrok in njihovih staršev ter sponzorjev so pripravili tudi pogostitev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Obnovljena cerkev na Zgornjem Brniku

Zgornji Brnik - Ljubljanski pomožni škof Anton Jamnik je v nedeljo blagoslovil obnovljeno notranjost cerkve sv. Janeza Krstnika na Zgornjem Brniku. V zadnjih dveh letih so...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 21. maj 2013 / 07:00

Kamniški taborniki praznujejo petdeset let

Kamnik - Taborništvo na Kamniškem je bilo organizirano že od začetka 20. stoletja naprej, prvo samostojno četo pa so taborniki uradno ustanovili leta 1963. Leta 1970 so se organizirali v Odred Bist...

GG Plus / sreda, 22. maj 2013 / 00:36

Poleti bolje izkoristite senčenje

Lokalna energetska agencija Gorenjske je ob svetovnem dnevu podnebnih sprememb svetovala o ukrepih, s katerimi lahko gospodinjstva prihranijo energijo.

Zanimivosti / torek, 21. maj 2013 / 13:46

Tavčarjevo dvorišče polno riža

Luka in Mateja Alič sta prvi par, ki ju je poročil visoški gospodar dr. Ivan Tavčar. Obljuba večne zvestobe po desetih letih od prvega poljuba.

Medvode / torek, 21. maj 2013 / 13:35

Spet vabijo na zabave v Lipo

Junija naj bi znova začela obratovati diskoteka Lipa, kar je sprožilo ogorčenje pri nekaterih okoliških prebivalcih, saj se bojijo hrupa in nereda, ki je lokal spremljal v zadnjih letih pred zaprtjem....

Zanimivosti / torek, 21. maj 2013 / 11:26

Sunita začela obisk na Bledu

Ameriška astronavtka slovensko-indijskega rodu Sunita Williams je svoj tretji obisk v Sloveniji začela na Bledu. Včeraj ji je predsednik države Borut Pahor podelil tudi medaljo za zasluge.