Smučarji na priprave v Argentino

Naši ženska in moška reprezentanca v alpskem smučanju za tehnične discipline bosta po dveh letih znova trenirali v Argentini, kjer v štirih tednih pričakujejo trening v zimskih razmerah.

Kranj – Minulo sredo se je na pot proti Argentini odpravila osmerica naših alpskih smučark in smučarjev. To so Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Tijan Marovt ter Meta Hrovat, Ana Bucik, Andreja Slokar, Tina Robnik in Neja Dvornik.

»Pogoji na evropskih ledenikih so slabi, zato imamo srečo, da lahko gremo na južno poloblo. V Ushuaii so super dobri pogoji, zima, mraz in veliko snega,« je pred odhodom pojasnil trener moške ekipe Klemen Bergant in dodal, da so tam na pripravah tudi nekatere druge najmočnejše smučarske ekipe, tako da se bodo naši lahko primerjali tudi s konkurenti.

»Spočil sem se, poleg tega sem naredil nekaj zelo kvalitetnih kondicijskih treningov in vmes tudi malce skočil na morje. Lahko rečem, da sem že precej izkušen tekmovalec. Zato vem, kaj morda v zadnjih letih na treningih ni šlo najbolje in bom pozoren na to,« je pred odhodom povedal veleslalomski olimpijski podprvak, 29-letni Žan Kranjec iz Bukovice pri Vodicah, ki je po koncu minule sezone najprej prestal operacijo trebušne kile.

»Po koncu sezone sem si vzela daljši premor od smučanja. Sprva sem šla z nahrbtnikom na dopust na Šrilanko. Nato sem počasi začela fizično pripravo, kjer pa sem tudi veliko časa namenila stvarem, ki jih rada počnem. Sedaj smo se ravno dobro vrnili s prvega snežnega treninga v Švici. Za seboj imam tako zgolj sedem smučarskih dni, kar je zame v tem obdobju sicer zelo malo,« je povedala 24-letna Kranjskogorčanka Meta Hrovat.

Po načrtih bodo naše alpske smučarke in smučarji na južni polobli ostali do 5. septembra. Reprezentanci se bo v Argentini pridružila tudi Ilka Štuhec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorje / / 07:00

Za četrtino manjši proračun

Gorje - Občina Gorje je v sredo potrdila rebalans decembra lani sprejetega proračuna za letošnje leto. Razlog za sprejem rebalansa je predvsem dejstvo, da so transferni prihodki...

Objavljeno na isti dan


Medvode / sreda, 21. avgust 2019 / 20:02

Hiške na kolesih, s katerimi se ukvarja država

Mobilne hiške so iz leta v leto bolj priljubljene. V kampih jih je vse več. Cene v sezoni so visoke, tudi celo po več kot dvesto evrov na dan. V Sloveniji je bilo v minulih dneh največ sli...

Gorenjska / sreda, 21. avgust 2019 / 19:59

Gorenjski bi dodali tudi Vrhniko

Najnovejši predlog pokrajinske razdelitve Slovenije v bodoči Gorenjski pokrajini predvideva tudi občine, kot so Vrhnika, Logatec, Horjul ...

Zanimivosti / sreda, 21. avgust 2019 / 19:54

Kako se »nasnujejo« statve

Na Dnevu teric v Davči so med opravili, povezanimi s predelavo lanu, tokrat prvič prikazali, kako se pripravijo statve za tkanje platna.

Razvedrilo / sreda, 21. avgust 2019 / 19:46

Fankadelik vrača udarec

V Tržiču je vse bolj aktivno društvo Fankadelik, ki v soboto, 14. septembra, na vroči oder Gorenjske plaže vabi ljubitelje hip-hopa vseh generacij.

Šport / sreda, 21. avgust 2019 / 19:43

Hokejisti na poletni ligi

V četrtek se bo na Bledu začel hokejski turnir. Zmagovalec bo znan v nedeljo, v soboto pa bo slovenski derbi med Jesenicami in Olimpijo.