Smučarji na priprave v Argentino

Naši ženska in moška reprezentanca v alpskem smučanju za tehnične discipline bosta po dveh letih znova trenirali v Argentini, kjer v štirih tednih pričakujejo trening v zimskih razmerah.

Kranj – Minulo sredo se je na pot proti Argentini odpravila osmerica naših alpskih smučark in smučarjev. To so Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Tijan Marovt ter Meta Hrovat, Ana Bucik, Andreja Slokar, Tina Robnik in Neja Dvornik.

»Pogoji na evropskih ledenikih so slabi, zato imamo srečo, da lahko gremo na južno poloblo. V Ushuaii so super dobri pogoji, zima, mraz in veliko snega,« je pred odhodom pojasnil trener moške ekipe Klemen Bergant in dodal, da so tam na pripravah tudi nekatere druge najmočnejše smučarske ekipe, tako da se bodo naši lahko primerjali tudi s konkurenti.

»Spočil sem se, poleg tega sem naredil nekaj zelo kvalitetnih kondicijskih treningov in vmes tudi malce skočil na morje. Lahko rečem, da sem že precej izkušen tekmovalec. Zato vem, kaj morda v zadnjih letih na treningih ni šlo najbolje in bom pozoren na to,« je pred odhodom povedal veleslalomski olimpijski podprvak, 29-letni Žan Kranjec iz Bukovice pri Vodicah, ki je po koncu minule sezone najprej prestal operacijo trebušne kile.

»Po koncu sezone sem si vzela daljši premor od smučanja. Sprva sem šla z nahrbtnikom na dopust na Šrilanko. Nato sem počasi začela fizično pripravo, kjer pa sem tudi veliko časa namenila stvarem, ki jih rada počnem. Sedaj smo se ravno dobro vrnili s prvega snežnega treninga v Švici. Za seboj imam tako zgolj sedem smučarskih dni, kar je zame v tem obdobju sicer zelo malo,« je povedala 24-letna Kranjskogorčanka Meta Hrovat.

Po načrtih bodo naše alpske smučarke in smučarji na južni polobli ostali do 5. septembra. Reprezentanci se bo v Argentini pridružila tudi Ilka Štuhec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Bo občina uredila nevaren odsek?

Anketirani Ločani so za najnevarnejši cestni odsek za pešce v Škofji Loki razglasili odsek pri Upravni enoti. Prireditev od prazniku se bo udeležila večina vprašanih.

Objavljeno na isti dan


Humor / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Vinjete za brate Hrvate

Predstavljamo vam najnovejši vinjeti, ki ju bo Slovenija uvedla posebej za hrvaške državljane. Veljavni bosta 81 oziroma 82 let, z rdeče-belo barvno kombinacijo pa bodo vinjete Hrvatom tudi vizualno p...

Kultura / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Milijon dolarjev za ...

Pred sobotno premiero v Prešernovem gledališču smo se pogovarjali z režiserko drame Prečkanje avtoceste ali Zgodba o zlati ribici Andrejo Kovač.

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Zmagala baletnik in pevka

V studiu 1 TV Slovenija so se 23. novembra pomerili trije zmagovalni dueti predtekmovanj tretje serije oddaje Zvezde pojejo.

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Notr bo padala Seva

Tokrat v goste oddaje As ti tud not padu?! prihaja Severina. Za sogosta so povabili režiserja Marka Naberšnika. Zabavna bo tudi poroka. Si predstavljate Severino...

Prosti čas / nedelja, 30. november 2008 / 07:00

Rime, verzi in pesem na vasi

Tinček in Svetin bosta tokrat pisala pesmi in predvsem iskala rime, s katerimi bi bila dekleta zadovoljna, kajti do sedaj sta pri njih vedno naletela na neuspešni odziv. Klavdija bo deležna njune...