Lani rekordna rast prodaje
V žirovskem podjetju Poclain Hydraulics so poslovni izid s 33 milijonov v letu 2020 lani povečali na 41 milijonov evrov in dosegli raven prodaje
iz leta 2018, ki je bilo do nastopa koronakrize rekordno.
Žiri – V podjetju Poclain Hydraulics se lahko pohvalijo z rekordno, kar 24,4-odstotno rastjo prodaje v lanskem letu. Po besedah direktorja Aleša Bizjaka so tako dosegli raven prodaje iz leta 2018, ki je bilo do nastopa koronakrize rekordno in njihovo najuspešnejše leto, odkar so del mednarodne skupine Poclain. »Pri tem smo enako raven prodaje lani dosegli s skoraj sedem odstotkov manj zaposlenimi, kar potrjuje uspešnost naših ukrepov stalnega povečevanja produktivnosti.« Več kot polovico prometa so ustvarili na programu ventilov, je še dodal Bizjak, ki ocenjuje, da bo glede na povečane potrebe letos in prihodnje leto ta delež še bistveno večji.
Žirovski Poclain Hydraulics je v svetu med najbolj prepoznavnimi proizvajalci ventilov za hidravlične pogone mobilnih delovnih strojev in med vodilnimi pri proizvodnji hidravličnih ventilov za zavore. K njihovim dobrim poslovnim rezultatom v zadnjih letih po Bizjakovih besedah ni pripomogla le občutna oživitev trga, pač pa tudi širitev poslovanja na globalnem tržišču, zlasti na programu zahtevnejših kmetijskih strojev, kjer so s svojimi izdelki prisotni na najuspešnejših delovnih strojih, kot je na primer tudi najboljši traktor leta 2021. Hkrati so uspeli prodreti na ameriški trg k največjemu svetovnemu proizvajalcu kmetijske mehanizacije, kar bo ustvarilo glavnino rasti njihovega poslovanja v letošnjem letu. Rast povpraševanja spodbuja tudi nove naložbe. »V podjetju smo si zato zastavili zelo ambiciozen program investicij, ki bodo letos rekordne in bodo dosegale skoraj deset odstotkov vrednosti prodaje.« Naložbe v prvi vrsti usmerjajo v zelo napredne sisteme montaže oziroma digitalizirane fleksibilne montažne linije, v širitev zmogljivosti in v visoko fleksibilne CNC obdelovalne sisteme. Bizjak je prepričan, da bi poslovanje lahko še izboljšali, če se ne bi nenehno srečevali s pomanjkanjem usposobljenih kadrov za delo v proizvodnji, ki jih pri nas kronično primanjkuje. »V podjetju sicer še vedno krepimo strokovni, inženirski del, ki je izjemno pomemben za našo produktivnost,« je še dodal Bizjak.