Vabijo nove prostovoljce

V Domu starejših občanov Kamnik že nekaj let delujejo kot prostovoljska organizacija, ki je mentorstvo in uvodno usposabljanje nudila številnim prostovoljcem – zdaj pa v svoje vrste vabijo nove.

Kamnik – V Domu starejših občanov Kamnik si kakovostno preživet čas svojim stanovalcem trudijo zagotoviti tudi ob pomoči številnih prostovoljcev. Že vrsto let sodelujejo z njimi in jim omogočajo osnovno usposabljanje – med njimi so mlajši pa tudi starejši, brezposelni, ki si želijo biti koristni v družbi, ali pa preprosto takšni, ki svoj čas želijo nameniti za dobro drugih.

»Ker je v skrbi za kakovostno preživet prosti čas stanovalcev doma dobrodošla vsaka dodatna pomoč, se z odprtimi vrati priporočamo k sodelovanju. Nagovarjamo mlade pa tudi nekoliko manj mlade, starejše, pozitivno naravnane osebe z željo po spoznavanju novih ljudi, pridobivanju novih znanj ter izkušenj in sočasno čutom do pomoči sočloveku, ki bi bili pripravljeni stanovalcem doma ponuditi pestrejši nabor aktivnosti. Če menite, da bi morda lahko vodili kakšno tematsko delavnico ali skupinsko srečanje s stanovalci, zanje izvedli potopisno predavanje, jim nudili pomoč pri transferju na razne aktivnosti v domu, jih peljali na sprehod ob toplih sončnih dnevih, prebrali kakšen odlomek iz knjige ali jim zgolj krajšali čas s pogovorom, se nam javite. Največ, kar lahko nekomu ponudimo, je namreč naš čas, hvaležnost zanj pa je včasih lahko vredna več kot materialne dobrine. In ravno hvaležnost stanovalcev je tista, ki je v domu pogosto neizmerljiva in raste sorazmerno z njihovo skromnostjo,« pravi socialna delavka in mentorica programa prostovoljstva Lidija Knavs. Pišete ji lahko na lidija.knavs@dso-kamnik.si.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / torek, 23. junij 2015 / 11:45

Še drugi mandat za Mikljevo

Radovljiški občinski svet je v sredo soglasno potrdil, da bo Turizem Radovljica tudi prihodnjih pet let vodila dosedanja direktorica Nataša Mikelj.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / petek, 2. avgust 2024 / 12:02

Praznik Občine Radovljica

Radovljica – Občinski praznik 5. avgust v Radovljici praznujejo v počastitev spomina na ustanovitev Cankarjevega bataljona na Vodiški planini, kjer tudi letos, v soboto, 3. avgusta, pri Partizanske...

Slovenija / petek, 2. avgust 2024 / 12:00

Olimpijske igre

V teh dneh je pozornost vsega sveta osredotočena na olimpijske igre v Parizu. Ob tej priložnosti je prav, da si prikličemo v spomin igre v stari Grčiji, obnovljene na prvi olimpijadi moderne dobe v At...

Kranj / petek, 2. avgust 2024 / 11:46

Mentorski obisk ukrajinske občine v Kranju

V minulem tednu se je v sklopu projekta slovenske razvojne pomoči pri obnovi Ukrajine zaključil tritedenski mentorski obisk predstavnikov ukrajinske občine Novovolinsk v mestni občini Kranj.

Kronika / petek, 2. avgust 2024 / 11:41

Obeta se povečan promet na gorenjskih cestah

V teh dneh lahko znova pričakujemo povečan promet, gneče in zastoje na gorenjski avtocesti in cestah, ki vodijo do turističnih krajev. Policisti udeležence v prometu opozarjajo na previdnost.

Kronika / petek, 2. avgust 2024 / 11:40

V prometni nesreči življenje izgubil mlad voznik

Škofja Loka – Na območju Policijske postaje Škofja Loka se je danes zjutraj okoli 5.30 zgodila prometna nesreča, v kateri je življenje izgubil 19-letni voznik.