Krajani Gabrške Gore so se tudi letos zbrali na pomladanski delovni akciji. / Foto: Peter Klemenčič

Urejanje ceste jih povezuje

Domačine z Gabrške Gore v Poljanski dolini zadnja leta vsako pomlad poveže tudi delovna akcija urejanja ceste in njene okolice, kot vse kaže, pa se bodo kmalu razveselili tudi prenove najslabšega odseka ceste takoj na začetku vzpona iz Loga.

Gabrška Gora – V krajih, zlasti malce odročnejših, so bile delovne akcije, predvsem ob različnih gradnjah, včasih pogoste. Zadnja leta je vedno manj krajev, ki se domačini zbirajo, ko je treba kaj postoriti, saj so za to zadolžene različne službe.

»Doma sem bil na Srednjem Brdu in tam je bila navada, da smo šli domačini spomladi počistit mulde, prav tako smo čistili grabne in urejali okolico ceste. Ko sem prišel sem na Gabrško Goro, sem sosedom predlagal, da bi tudi tukaj sami poskrbeli za našo cesto in okolico. Takoj so bili za akcijo in ta je v nekaj letih res postala množična. Sedaj se je vsako leto udeležil okoli petdeset krajanov. Zavedamo se sicer, da to spada pod vzdrževanje ceste, za kar naj bi poskrbela pristojna služba na občini, hkrati pa se zavedamo, da marsikaj lahko z dobro voljo naredimo sami, saj se dnevno vozimo po cesti in opazujemo, kje se pojavljajo težave, kje je treba kaj urediti,« pravi Peter Klemenčič, ki je pri Krajevni skupnosti Log v občini Škofja Loka predstavnik za Gabrško Goro, kamor ga je pred desetimi leti pripeljala ljubezen.

»Vsako pomlad na tablo ob cesti napišem obvestilo, kdaj bo delovna akcija. Vsi so se že navadili, da pridejo s kmetijsko in gradbeno mehanizacijo, z delom pa pokažemo dobro voljo in skrb za naš kraj. Vedno se vključi tudi Krajevna skupnost Log, kjer dobimo pesek, ki ga potrebujemo, asfalt, da zakrpamo luknje, in podobno. Prav tako prispevajo za malico, ki jo nato pripravijo naše žene in dekleta. Ob tem se seveda tudi pogovorimo o problemih, ob koncu akcije, kar je navadno pozno popoldne, pa pripravimo piknik in se poveselimo. Za nas vse je to pomemben dogodek, svojevrsten vaški sestanek, kjer spregovorimo o vsem, kar je še treba narediti, kaj koga moti in vse ostalo,« tudi pravi Klemenčič, ki je vesel, da se krajani tako zavzeto udeležujejo akcije, saj je vijugasta cesta proti Gabrški Gori dolga okoli pet kilometrov, poleg tega pa ima še nekaj odsekov.

»Sedaj si želimo, da bi vendarle, seveda s pomočjo domače Občine Škofja Loka, uredili tudi prvih sto metrov ceste iz Loga proti Gabrški Gori, ki je res v katastrofalnem stanju. Posluh za to imata tako lastnik zemlje ob cesti kot domača Občina Škofja Loka, zato upamo, da se odsek na novo uredi še v tem letu,« še pravi Peter Klemenčič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 10:59

Dokazi znani, sodbe še ni

V ponedeljek je na Okrajnem sodišču v Kranju potekala glavna obravnava glede zlorabe uradnega položaja pri zaposlitvi sedaj že bivšega direktorja kranjske občinske uprave Mitja Heraka.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 29. januar 2018 / 21:31

Preplaval bo tisoč kilometrov

Robert Slapar iz Kamnika se je pri petinpetdesetih letih odločil uresničiti svoje sanje iz zgodnje mladosti – po dolžini preplavati Jadransko morje. Konec junija se bo tako lotil domnevno najdaljšega...

Kultura / ponedeljek, 29. januar 2018 / 21:29

Ajdičevo Prebujenje v Angliji

V angleškem mestu Huddersfield so izvedli svetovno premiero skladbe Prebujenje slovenskega skladatelja Alojza Ajdiča.

Preddvor / ponedeljek, 29. januar 2018 / 21:28

Odprli že drugo polnilnico

Na javnem parkirišču pri občinski stavbi v Preddvoru so prejšnji teden uradno odprli novo polnilnico električnih vozil.

Kranj / ponedeljek, 29. januar 2018 / 21:28

O vrtcu v Bitnjah spet februarja

Kranjski mestni svetniki na sredini seji niso potrdili predloga odloka o javno-zasebnem partnerstvu za gradnjo vrtca v Bitnjah, ampak so odločanje prestavili na februarsko sejo.

Gorenjska / ponedeljek, 29. januar 2018 / 21:26

Bele strmine privabljajo

Na višje ležečih gorenjskih smučiščih je zima letos dovolj bogata s snegom, da lahko ljubitelji belih strmin uživajo ne le v vijuganju po zasneženih pobočjih, temveč tudi v pravem zimskem vzdušju.