Krajani Gabrške Gore so se tudi letos zbrali na pomladanski delovni akciji. / Foto: Peter Klemenčič

Urejanje ceste jih povezuje

Domačine z Gabrške Gore v Poljanski dolini zadnja leta vsako pomlad poveže tudi delovna akcija urejanja ceste in njene okolice, kot vse kaže, pa se bodo kmalu razveselili tudi prenove najslabšega odseka ceste takoj na začetku vzpona iz Loga.

Gabrška Gora – V krajih, zlasti malce odročnejših, so bile delovne akcije, predvsem ob različnih gradnjah, včasih pogoste. Zadnja leta je vedno manj krajev, ki se domačini zbirajo, ko je treba kaj postoriti, saj so za to zadolžene različne službe.

»Doma sem bil na Srednjem Brdu in tam je bila navada, da smo šli domačini spomladi počistit mulde, prav tako smo čistili grabne in urejali okolico ceste. Ko sem prišel sem na Gabrško Goro, sem sosedom predlagal, da bi tudi tukaj sami poskrbeli za našo cesto in okolico. Takoj so bili za akcijo in ta je v nekaj letih res postala množična. Sedaj se je vsako leto udeležil okoli petdeset krajanov. Zavedamo se sicer, da to spada pod vzdrževanje ceste, za kar naj bi poskrbela pristojna služba na občini, hkrati pa se zavedamo, da marsikaj lahko z dobro voljo naredimo sami, saj se dnevno vozimo po cesti in opazujemo, kje se pojavljajo težave, kje je treba kaj urediti,« pravi Peter Klemenčič, ki je pri Krajevni skupnosti Log v občini Škofja Loka predstavnik za Gabrško Goro, kamor ga je pred desetimi leti pripeljala ljubezen.

»Vsako pomlad na tablo ob cesti napišem obvestilo, kdaj bo delovna akcija. Vsi so se že navadili, da pridejo s kmetijsko in gradbeno mehanizacijo, z delom pa pokažemo dobro voljo in skrb za naš kraj. Vedno se vključi tudi Krajevna skupnost Log, kjer dobimo pesek, ki ga potrebujemo, asfalt, da zakrpamo luknje, in podobno. Prav tako prispevajo za malico, ki jo nato pripravijo naše žene in dekleta. Ob tem se seveda tudi pogovorimo o problemih, ob koncu akcije, kar je navadno pozno popoldne, pa pripravimo piknik in se poveselimo. Za nas vse je to pomemben dogodek, svojevrsten vaški sestanek, kjer spregovorimo o vsem, kar je še treba narediti, kaj koga moti in vse ostalo,« tudi pravi Klemenčič, ki je vesel, da se krajani tako zavzeto udeležujejo akcije, saj je vijugasta cesta proti Gabrški Gori dolga okoli pet kilometrov, poleg tega pa ima še nekaj odsekov.

»Sedaj si želimo, da bi vendarle, seveda s pomočjo domače Občine Škofja Loka, uredili tudi prvih sto metrov ceste iz Loga proti Gabrški Gori, ki je res v katastrofalnem stanju. Posluh za to imata tako lastnik zemlje ob cesti kot domača Občina Škofja Loka, zato upamo, da se odsek na novo uredi še v tem letu,« še pravi Peter Klemenčič.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

V Joklov spomin

Struževo - Prejšnjo soboto so v Struževem zaznamovali letošnji krajevni praznik, s katerim so se hkrati spomnili tudi 66. obletnice smrti prvoborca in narodnega heroja, sokrajana...

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 20. februar 2010 / 07:00

Na Zelenici ničesar nezakonitega

Zelenica - Kriminalisti policijske uprave Kranj pri preiskavi okoliščin nesreče na smučišču Zelenica, kjer je bil minulo soboto snežni plaz usoden za 34-letnega Tržičana, niso ug...

Gospodarstvo / sobota, 20. februar 2010 / 07:00

Srečanje ekoloških kmetov

Brezje - Člani Združenja za ekološko kmetovanje Gorenjske se bodo danes, v soboto, ob 18. uri zbrali v kulturnem domu na Brezjah na rednem občnem zboru. Na dnevnem redu bodo poro...

Gospodarstvo / sobota, 20. februar 2010 / 07:00

Iskratel bo lastninilo tudi 213 zaposlenih

Na vabilo, da s kapitalskimi vložki prek komanditne družbe sodelujejo v lastninjenju Iskratela, se je odzvalo 213 zaposlenih.

Jesenice / sobota, 20. februar 2010 / 07:00

Problematični niso psi, ampak lastniki

"Moja pasja vzgoja ni trda, je pa dosledna. S psom je treba delati, vztrajati, utrjevati znanje. Pes mora ubogati - kajti človek je gospodar," pravi Branko Pirc, kinolog z 32-letnimi izkušnjami.

Prosti čas / sobota, 20. februar 2010 / 07:00

Najprej Ema, potem Chris Rea

Chris Rea prihaja v Ljubljano 22. februarja. V ponedeljek torej. Dan po tem, ko bomo Slovenci že vedeli, kdo nas bo maja zastopal na Evrosongu.