Na začasnem parkirišču v bližini vasi Podhom, ki je namenjeno obiskovalcem soteske Vintgar, bodo prisotni reditelji, urejene bodo tudi sanitarije. / Foto: Tina Dokl

Zagotovili začasno parkirišče

Kmalu po odprtju soteske Vintgar so se obiskovalci in prav tako domačini srečali s prometnim kaosom, saj je dostop do soteske zaradi gradbenih del, ki potekajo na območju občine Gorje, omejen.

Spodnje Gorje – Po neljubem dogodku v času velikonočnih praznikov, ko so bile poti do soteske Vintgar dodatno obremenjene zaradi povečanega števila obiskovalcev, so v Turističnem društvu (TD) Gorje, ki upravlja sotesko Vintgar, nemudoma pristopili k iskanju rešitve za nemoten in jasno določen dostop do soteske. V soglasju z Občino Gorje so z lastnikom zemljišča iz Podhoma sklenili dogovor za najem travnate površine neposredno ob cesti, ki vodi v smeri proti Podhomu, kjer bo od danes dalje omogočeno plačljivo parkiranje. Za štiri ure parkiranja bo treba odšteti pet evrov. »Ni idealna rešitev, a je v danih okoliščinah, ko na območju gorjanske občine potekajo gradbena dela in je neposredni dostop z motornimi vozili iz smeri Bleda do same vstopne točke nemogoč, največ, kar lahko ponudimo. V društvu se zavedamo, da promet v času visoke turistične sezone predstavlja velik problem, a rešimo ga lahko le s sodelovanjem vseh deležnikov, saj sami ne moremo neposredno vplivati na prometni režim,« je pojasnil Tomaž Bregant, strokovni vodja TD Gorje, in še poudaril, da bo parkirišče v Podhomu na voljo le začasno, vse dokler se ne bodo vzpostavile razmere prevoznosti v občini. »Takoj ko bodo natopile okoliščine, da bomo mirujoči promet od tu lahko umaknili, bomo to storili,« je dodal.

Od začasnega parkirišča v Podhomu do vstopne točke v sotesko loči obiskovalce od 15 do 20 minut hoje po označeni poti. Prevoza s parkirišča do soteske v društvu ne bodo zagotavljali, saj ni prevoznih cestnih povezav. Dostop do parkirišča je jasno označen na spletni strani TD Gorje, prav tako do parkirnega mesta iz smeri Bleda vodijo usmerjevalne table. Poleg tega so za obiskovalce soteske Vintgar na voljo tudi parkirišča na Bledu, parkirišče v bližini pokopališča na Blejski Dobravi, kjer bo do začetka poletja zagotovljena tudi informacijska točka s prisotnim informatorjem, in še tri brezplačna javna parkirišča na območju Gorij, in sicer ob Osnovni šoli Gorje in ob Gorjanskem domu, ki sta razpoložljivi le ob koncu tedna, in pri pokopališču v Zgornjih Gorjah, ki je na voljo vse dni v tednu.

V času velikonočnih praznikov je sotesko Vintgar obiskalo približno 1500 ljudi dnevno, podoben obisk v TD Gorje pričakujejo tudi v času prvomajskih praznikov, zato obiskovalce še enkrat pozivajo, naj se predčasno pozanimajo o možnostih dostopa na spletni strani TD Gorje pod zavihkom Kako do nas, naj si s spletnim nakupom vstopnic predčasno zagotovijo prost termin, predvsem pa naj do soteske dostopajo na trajnosten in okolju prijazen način.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / torek, 23. junij 2020 / 14:21

Policija uživa ugled in zaupanje

Ob dnevu državnosti in v spomin na dogodke ob mejnem prehodu Rateče v času vojne za Slovenijo je ob spominskem obeležju v Ratečah potekala slovesnost s kulturnim programom.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Imamo vse pomembne objekte

Danes bo odprtje nove kulturne dvorane - Kulturnega hrama Ignacija Borštnika v Cerkljah. Župan Franc Čebulj ob tem pravi, da so bili v dvanajstih letih zgrajeni vsi pomembni objekti, ki bodo stali tud...

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Festival kulture v Cerkljah

V Kulturnem hramu Ignacija Borštnika bodo v naslednjih devetih dneh zanimive kulturne prireditve.

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Cerkljanski likovniki razstavljajo v Šenčurju

V šenčurskem muzeju je razstavljenih 37 del šestnajstih članov Društva likovnikov Cerklje.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Za uvod Jeseničani na Dunaj

Hokejisti Acronija Jesenic bodo letošnje nastope v ligi EBEL danes začeli na Dunaju, že v nedeljo pa se bodo z ekipo KAC-a pomerili v domači dvorani.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Branili bodo kar štiri naslove prvakov

Bled – Blejski odbojkarji ekipe ACH Volley jutri začenjajo nastope v novi sezoni. V Interligi bodo namreč gostovali pri avstrijski ekipi Posojilnica Dob/Aich, domačemu občinstvu pa se bodo p...