Lampičeva tretja

Kranj – Na prvi preizkušnji letošnjega Tour de Skija je Anamarija Lampič na sprintu v drsalnem koraku v Lenzerheideju zasedla izvrstno tretje mesto. »Mislim, da moram biti zadovoljna in ponosna. Stopničke so stopničke, to najbolj šteje. Tega mi nihče ne more vzeti,« je povedala Lampičeva.

V peti četrtfinalni skupini bi morala teči Eva Urevc, ki je v kvalifikacijah imela 16. čas, a je na startu izločilnih bojev ni bilo, saj njeno počutje ni bilo najboljše.

Med najboljšo trideseterico se ni uspelo prebiti Aniti Klemenčič na 65. mestu in Anji Mandeljc na 71. mestu. V moški konkurenci je bil najhitrejši Johannes Hosflot Klabo, Miha Šimenc je na 73. mestu za prvo trideseterico zaostal več kot šest sekund, Miha Ličef pa je zasedel 100. mesto.

Tudi na drugi tekmi je Lampičeva prikazala novo odlično predstavo in prvič v sezoni končala med najboljšo dvajseterico na razdalji. Uvrstila se je na 19. mesto.

Anja Mandeljc je tekmo končala na 74. mestu, Anita Klemenčič pa na 78. mestu.

Smučarske tekačice in tekači bodo znova tekmovali danes, ko bo v Oberstdorfu na sporedu preizkušnja na razdalji v prostem koraku s skupinskim startom. Jutri je na sporedu še sprint v klasični tehniki, nato pa se se tekačice in tekači selijo v Val di Fiemme.

Kultura / četrtek, 30. april 2015 / 07:00

Iluminacije Obujenk

Do 6. maja bo v Petrovčevi hiši v Cerkljah na ogled razstava slikarja Milana Batiste, ki se predstavlja z iluminacijami pesnika Sorškega polja Simona Jenka, ki so mu posvetili bogat kulturni program.

Humor / petek, 12. september 2014 / 15:14

Od zadaj

Čeprav nova slovenska vlada še ni opravilna, so že znane nekatere številke: Estonija – Slovenija 1 : 0, ZDA – Slovenija 119 : 76.

Radovljica / petek, 12. september 2014 / 14:05

Povezali kulturo, šport in veselje

V Kamni Gorici so pretekli konec tedna pripravili glavnino prireditev v sklopu letošnjih Langusovih dni. Prihodnji konec tedna bo zaključek s podelitvijo krajevnih priznanj.

Šport / petek, 12. september 2014 / 14:04

Prvaki sezono začenjajo doma

Škofja Loka – Potem ko je konec avgusta Olimpija v Ljubljani pripravila mednarodni floorball turnir, ki se ga je letos udeležilo kar 16 moških in štiri ženske ekipe, zmagalo pa je finsko moštvo VKT...

Volitve 2019 / petek, 12. september 2014 / 13:58

Blizu mu je ideja o skupnosti

V Škofji Loki za župana kandidira tudi Davor Tavčar, znan kot borec za ureditev prostorske problematike v vrtcih in sedaj tudi eden od pobudnikov za pravičen komunalni prispevek.

Kronika / petek, 12. september 2014 / 13:56