V ponedeljek potrdili 2292 okužb z novim koronavirusom
Ljubljana – V ponedeljek so opravili 6068 PCR-testov na okužbo z novim koronavirusom in pri tem potrdili 2292 okužb, je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ). Pozitivnih je bilo tako 37,7 odstotka opravljenih PCR-testov. Število aktivnih primerov v državi po podatkih NIJZ znaša 20.252 in je od nedelje naraslo za 1288.
Delež pozitivnih testov je bil tako v ponedeljek za 3,7 odstotne točke višji kot dan prej.
Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov se je dvignilo na 1810, kar je 88 več kot dan prej. Štirinajstdnevno povprečje potrjenih okužb na 100.000 prebivalcev je 959 oziroma 61 več kot dan prej.
Z enim odmerkom cepiva proti covidu-19 je po podatkih NIJZ cepljenih 1.183.937 ljudi ali 56 odstotkov vseh prebivalcev, z vsemi odmerki pa 1.113.046 oz. 53 odstotkov prebivalcev.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

