Foto: Tina Dokl

V petek potrdili 1085 okužb z novim koronavirusom

Ljubljana – V petek so v Sloveniji ob 5488 PCR-testih potrdili 1085 okužb z novim koronavirusom, je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ). Delež pozitivnih znaša 19,8 odstotka. V bolnišnicah zdravijo 274 bolnikov s potrjeno okužbo, 62 jih potrebuje intenzivno zdravljenje. V petek so umrli trije covidni bolniki, je sporočila vlada.

V bolnišnicah zdravijo štiri covidne bolnike manj kot dan prej, eden več je na oddelku intenzivne nege. Umrl je en covidni bolnik manj kot dan prej. Najmlajši covidni bolnik, ki potrebuje bolnišnično zdravljenje, je star 24 let, najmlajši covidni bolnik na intenzivni terapiji pa 27 let.

Delež pozitivnih testov je bil v petek 0,6 odstotne točke višji kot dan prej. Sedemdnevno povprečje potrjenih primerov je 800, 14-dnevna pojavnost na 100.000 prebivalcev pa 441. V primerjavi z dnevom prej se je sedemdnevno povprečje potrjenih okužb povečalo za 49, 14-dnevna pojavnost pa za 25.

Po oceni NIJZ je v državi trenutno 9369 aktivnih okužb, to je 551 več kot dan prej.

V petek so opravili tudi 38.489 hitrih antigenskih testov na okužbo z novim koronavirusom, katerih pozitivne izvide potrjujejo še s testi PCR.

V petek so v Sloveniji opravili tudi 7942 cepljenj proti covidu-19. Sicer pa je z vsemi odmerki cepljenih 935.064 ljudi oziroma 44 odstotkov prebivalcev. Med starejšimi od 18 let je polno cepljenih 53 odstotkov, med starejšimi od 50 let pa 66 odstotkov prebivalcev, je objavila vlada.

Z enim odmerkom pa je cepljenih 1.024.456 ljudi, kar predstavlja 49 odstotkov populacije. Med starejšimi od 18 let je z enim odmerkom cepljenih 58 odstotkov, med starejšimi od 50 let pa 70 odstotkov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / torek, 5. februar 2019 / 23:44

Blejsko tekmovanje v zimskem plavanju

V Mali Zaki na Bledu je minuli konec tedna potekal tridnevni svetovni pokal v zimskem plavanju, ki je bil obenem uvodni dogodek za svetovno prvenstvo v zimskem plavanju leta 2020.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Bela plesna energija

V petek je na Bledu lilo kot iz škafa, zato je delček "zabave v belem" odpadel. Vendar glede na to, da je bilo prvič, lahko vseeno rečemo, da je dogodek uspel.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Ko se proga postavi pokonci, se kar zasmejem

Simon Alič je pretekli teden na Grintovcu ubranil naslov državnega prvaka v gorskem teku navkreber.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Med dirko v Franciji ne mislim spati

Medvoščan Marko Kopač bo eden izmed sedmih Slovencev, ki bodo nastopili na kolesarskem ultramaratonu za rekreativce Paris-Brest-Paris.

Radovljica / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Javni vodovod tudi v Slatni

V radovljiški občini so zgradili 2,5 kilometra vodovoda od Begunj do Slatne, v prihodnjih letih pa ga bodo speljali še do Srednje in Zadnje vasi ter Mlake.

Zanimivosti / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Novi zvonovi v Čirčah

Slovesno jih je blagoslovil in z udarcem kladiva poslal v zvonik ljubljanski nadškof Alojz Uran.