Slovenski košarkarji so na olimpijskih igrah v skupinskem delu tekmovanja stopnjevali navdušenje med navijači v domovini. Takoj po nedeljski zmagi nad Španijo so košarkarski navdušenci v Poljanah takole postavljali koš na tamkajšnjem krožišču. Ustavil jih ni niti dež. / Foto: Maja Bertoncelj

Košarkarska evforija

Kranj – Čeprav slovenski športniki na olimpijskih igrah pretekli konec tedna niso osvojili nove medalje, so še naprej navduševali.

Še posebno to velja za našo moško košarkarsko reprezentanco. V nedeljo so v tretjem krogu skupine C premagali Španijo s 95 : 87. Dvoboj aktualnih evropskih prvakov iz Turčije 2017 in zmagovalcev svetovnega prvenstva 2019 na Kitajskem je bil po pričakovanjih napet in izenačen, na koncu pa so se veselili evropski prvaki Slovenci – in z njimi številni navijači v domovini. Zmaga je bila izjemno pomembna z vidika nadaljevanja olimpijskega turnirja. Slovenija je zmagovalka skupine C. Danes ponoči se je v četrtfinalu pomerila z Nemčijo in zmagala s 94:70.

Izkazala se je tudi atletinja Maruša Mišmaš Zrimšek. V kvalifikacijah teka na 3000 metrov z zaprekami se je uvrstila v finale, ki bo jutri. »Želim si svoj najboljši tek, biti tekmovalna in se boriti z najboljšimi. Kje je moja meja, ne vem. Želim si biti le najboljša verzija sebe,« pred finalnim tekom pravi atletinja, ki živi v Kamniku. Zadovoljen je lahko tudi Luka Janežič. Vodičan se je v nedeljo v teku na 400 metrov uvrstil v včerajšnji polfinale. V prvi skupini je osvojil sedmo mesto, ostal brez finala, a odtekel svoj najboljši letošnji čas (45,36).

Kronika / sreda, 7. julij 2021 / 12:11