Skubetova in Robič še drugič zmagovalca

V težkih razmerah je v Radovljici potekal drugi tek v okviru serije Gorenjska, moj planet.

Radovljica – Po Mošenjskem teku je bila dan pred praznikom državnosti na sporedu druga tekma za pokal Gorenjska, moj planet. Tekači so se merili na Radol'ški 10ki. Letošnja je bila že deveta po vrsti in se je razlikovala od preteklih. Na prejšnjih je proga potekala po Radovljici ali njeni okolici. Organizator se je zaradi epidemije odločil za novo lokacijo.

Tako so tekači, ki so se zaradi močne pripeke merili v težkih pogojih, desetkilometrsko razdaljo pretekli na radovljiškem stadionu. To je pomenilo 25 krogov. Da bi bilo čim manj stika na progi, je organizator tekače razdelil v tri skupine. Na Mošenjskem teku sta v absolutni konkurenci slavila Marjan Robič in Nives Skube. V Radovljici ni bilo nič drugače. Robič je za 25 krogov potreboval 36 minut in 9 sekund, Skubetova pa 42 minut in 36 sekund.

Sicer pa je v moški konkurenci v različnih kategorijah nastopilo 22 tekačev, žensk je bilo sedem. Organizator je poskrbel, da so upoštevali zahteve NIJZ, z »vodno prho« in napitki na progi pa tekmovalcem omogočil, da so se čim lažje spopadli z močnim soncem.

Do konca tekmovanj serije Gorenjska, moj planet je še šest tekem. V juliju tekem ne bo. V avgustu, seveda če bodo razmere dopuščale, bosta na sporedu dve: 15. avgusta Kranjskogorska 10ka in 28. avgusta Športni svet Vrhnika.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ...

Prosti čas / petek, 4. julij 2008 / 07:00

Čista desetka

Zlati glas Konga so postali Turbo Angels, Uršo Čepin pa je za najboljšo izbralo občinstvo. Prvi so prejeli denarno nagrado, druga avto. Zanimalo nas je, kako se počuti zmagovalka, ki prejme za nagrado...

Objavljeno na isti dan

Škofja Loka / četrtek, 16. oktober 2014 / 23:08

Brezposelne spodbuja k podjetništvu

V Škofji Loki so odprli prvo pisarno Fundacije Sončni dan, ki bo mlade brezposelne spodbujala k samozaposlitvi ter zagotavljala mentorsko in finančno pomoč malim podjetnikom na začetku njihove poti.

Šport / četrtek, 16. oktober 2014 / 23:08

Smučarska blagajna je prazna

Naši alpski smučarji so večino denarja za novo sezono že porabili, saj naj bi izpad sponzorjev pomenil, da ga bo še manj, kot so ga načrtovali.

Mengeš / četrtek, 16. oktober 2014 / 23:08

Polje so preletavale rakete

Polja na Drnovem so minuli konec tedna zavzeli raketni modelarji iz štirinajstih držav, ki so se pomerili na finalnem tekmovanju svetovnega pokala.

Rekreacija / četrtek, 16. oktober 2014 / 23:08

Tekli po mamutovih poteh

Največ medalj in diplom so osvojili tekači Osnovne šole Bistrica pri Tržiču, drugi so bili tekači OŠ Gorje in tretji OŠ Stražišče.

Razvedrilo / četrtek, 16. oktober 2014 / 23:07