Peljali mimo preusmeritve
Torovo – Gorenjski prometni policisti so z Darsovimi cestninskimi nadzorniki v nedeljo na Torovem izvedli nadzor v prometu in ugotovili skoraj tristo prekrškov.
Nadzor so policisti speljali skozi nadzorno točko, usmerjanje nanjo pa je bilo izvedeno na treh obvestilnih mestih. Čeprav je preusmeritev v takih primerih obvezna za vsa vozila, se je kar 193 voznikov peljalo mimo in se tako izognilo kontroli, kar se kaznuje z 250 evri in tremi kazenskimi točkami. Policisti so poleg tega pri 103 voznikih ugotovili prekoračitev hitrosti vožnje. Vse kršitelje obravnavajo v prekrškovnem postopku.
Med nadzorom so obravnavali tudi voznika, ki se je kontroli poskušal izogniti z vožnjo vzvratno po odstavnem pasu do najbližjega izvoza. Policisti so ugotovili, da se je vozil brez vinjete, v prekrškovnem postopku pa ga obravnavajo še zaradi vzvratne vožnje po avtocesti in prevelikega števila potnikov v vozilu.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
