Mednarodni dan boja proti otroškemu raku
V ponedeljek smo obeležili mednarodni dan boja proti otroškemu raku. V Sloveniji za rakom vsako leto zboli od sedemdeset do osemdeset otrok. Z zgodnjo diagnozo in optimalnim zdravljenjem jih ozdravi osemdeset odstotkov.
Starši otrok, ki se zdravijo na hemato-onkološkem oddelku pediatrične klinike v Ljubljani, so združeni v društvu Junaki 3. nadstropja. V podporo otrokom in mladostnikom, ki so zboleli za otroškim rakom, pripravljajo različne akcije ozaveščanja o tej bolezni.
Tako obeležujejo tudi mednarodni dan boja proti otroškemu raku, ko naj bi si pripeli zlato pentljo, ki je simbol najmlajših onkoloških bolnikov. K sodelovanju so povabili tudi šole in vrtce. Ob tem pa malim junakom lahko vsakdo pomaga tako, da postane podporni član društva, da donira sredstva ali se odloči za darovanje krvi ali matičnih celic. Vsakdo lahko pošlje tudi SMS Junaki5 na 1919 in donira pet evrov za otroke z rakom.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
