Vladni govorec Jelko Kacin (levo) je obiskal Univerzitetno kliniko za pljučne bolezni in alergijo Golnik, kjer se je ob začetku cepljenja zaposlenih srečal z vodstvom bolnišnice (desno direktor Aleš Rozman) in dežurnimi ekipami ter se seznanil z aktualnim stanjem v bolnišnici. / Foto: Gorazd Kavčič

Cepljenje proti covidu-19 steklo tudi med zaposlenimi na kliniki Golnik

Na kliniki Golnik v teh dneh cepijo zaposlene s cepivom proti covidu-19. Predvidevajo, da bodo tako zagotovili imunost na virus blizu 75 odstotkov zaposlenih, kar se zdi direktorju Alešu Rozmanu dobro. Vladni govorec za covid-19 Jelko Kacin je poudaril, da med doslej cepljenimi nikjer po Sloveniji ni bilo stranskih učinkov.

Golnik – Na Univerzitetni kliniki za pljučne bolezni in alergijo Golnik se je za cepljenje prijavilo 307 zaposlenih, je včeraj novinarjem povedal Rozman. Prejeli so sicer nekaj manj doz cepiva, saj bodo približno 60 zaposlenih, ki so bolezen preboleli pred kratkim, v skladu z navodili proizvajalca cepili nekaj pozneje.

S cepljenjem bodo zaključili v soboto in Rozman pričakuje, da bodo uspeli precepiti približno polovico zaposlenih, skupaj s tistimi, ki bodo cepljeni pozneje, pa pričakuje, da bo med zaposlenimi v bolnišnici na virus imunih od 70 do 75 odstotkov. »To ocenjujemo kot dobro,« je dejal in dodal, da bodo k cepljenju poskusili prepričati tudi preostale.

»Cepiva smo veseli, jemljemo ga kot darilo za novo leto,« je dejal Rozman. Če bomo v tretji fazi dovolj pametni in se vsi držali ukrepov, pričakuje sproščeno poletje. »Nekje do 1. maja, velike noči bi lahko s covidom-19 zaključili,« je menil.

Sam se je cepil v torek in z izjemo rahle bolečine v rami dan pozneje stranskih učinkov ni imel. »Zame je to konec strahu pred koronavirusom,« je dejal. Da doslej med cepljenimi nikjer po Sloveniji ni bilo opaziti alergijske reakcije ali kakšnega drugega odziva na cepivo, je potrdil tudi Kacin.

Kacin si želi, da bi se po zaposlenih v bolnišnici na Golniku zgledovali tudi drugi zdravstveni delavci, v domovih starejših in posebnih varstvenih zavodih, da bi s tem zmanjšali nevarnost okužbe med stanovalci in varovanci.

V Slovenijo sta doslej prispeli dve pošiljki cepiva ameriškega Pfizerja in nemškega BioNTecha, v prihodnjem tednu pa je pričakovati registracijo tudi cepiva podjetja Moderne, kar pomeni, da bi lahko naša država prejela vsak teden po več kot 16.000 doz cepiva. »Potem bo lahko celotno prebivalstvo normalno zaživelo in poskušalo nadoknaditi to, kar nam je leto 2020 vzelo,« je dejal Kacin.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / / 11:09

Hervis z novo trgovino v Škofji Loki

Hervis je v trgovskem centru Merkur v Škofji Loki odprl novo, že svojo 20. trgovino, kjer ponujajo vse za šport, rekreacijo in prosti čas.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 5. avgust 2020 / 23:59

Vlomi na avtocestnem počivališču

V minulem mesecu so jeseniški policisti obravnavali kar šest vlomov in poskusov vlomov na avtocestnem počivališču, zato so poostrili nadzor.

Gospodarstvo / sreda, 5. avgust 2020 / 23:53

Dopolnjujejo ponudbo letov

Na brniško letališče se postopoma vračajo letalski prevozniki. Še vedno veljajo varnostni ukrepi za preprečevanje širjenja virusa.

Kamnik / sreda, 5. avgust 2020 / 23:52

Zadovoljni s potekom gradnje

Rekonstrukcijo križišča v Stahovici, ki je skupna naložba države in Občine Kamnik, si je v sredo ogledal državni sekretar na ministrstvu za infrastrukturo Aleš Mihelič, ki je na sestanku z županom Mat...

Gorenja vas-Poljane / sreda, 5. avgust 2020 / 23:48

Otrokom približali klasiko

Ob koncu julija so mladi glasbeniki v Poljanski dolini izvedli glasbeno pravljico Peter in volk – z namenom, da klasično glasbo približajo in predstavijo mladim.

Preddvor / sreda, 5. avgust 2020 / 23:44

Zarisali so modro cono

Preddvor – V Preddvoru so na več mestih z modrimi črtami označili parkirna mesta. Kot pravi župan Rok Roblek, s tem ne nameravajo omejevati parkiranja ali ga celo zaračunavati, le zagotoviti želijo...