V četrtek 1752 okužb z novim koronavirusom

Ljubljana – V četrtek so v Sloveniji ob 8914 PCR in hitrih testih potrdili 1752 okužb z novim koronavirusom. Delež pozitivnih primerov pri PCR testih je bil 35,3-odstoten, pri hitrih testih pa 6,5-odstoten. V bolnišnicah se je zdravilo 1110 ljudi, od tega 189 v intenzivnih enotah. Po podatkih vlade je umrlo 31 bolnikov s covidom-19.

Potrjenih okužb je bilo tako v četrtek 660 manj kot dan prej.

PCR testov so v četrtek opravili 4073 ter pri tem potrdili 1437 okužb. Delež pozitivnih primerov je bil tako 35,3-odstoten. Dan prej so s temi testi odkrili 1815 novih okužb, delež pozitivnih testov pa je bil 30,2-odstoten.

V četrtek so opravili tudi 4841 hitrih antigenskih testov, med katerimi jih je bilo pozitivnih 315 oziroma 6,5 odstotka. V sredo so s hitrimi testi odkrili 597 okužb, delež pozitivnih testov je bil 7,1-odstoten.

Povprečje potrjenih primerov v zadnjih sedmih dneh po podatkih vlade znaša 1440, število potrjenih primerov okužb na 100.000 prebivalcev Slovenije v zadnjih 14 dneh pa 952. V državi je 20.277 aktivnih primerov okužbe z novim koronavirusom, ocenjuje Nacionalni inštitut za javno zdravje.

Skupno so doslej v Sloveniji potrdili okužbo z novim koronavirusom pri 123.950 ljudeh, med njimi je 57.260 moških in 66.677 žensk. Do vključno četrtka so v Sloveniji s PCR testi testirali 678.496 oseb, s hitrimi antigenskimi testi pa 47.354.

V četrtek je bilo v bolnišnicah 64 bolnikov s covidom-19 manj kot v sredo, devet manj jih je potrebovalo intenzivno nego. Iz bolnišnične oskrbe so na zadnji dan leta 2020 odpustili 123 oseb, to je 26 več kot v sredo.

V četrtek je umrlo 31 bolnikov s covidom-19, torej eden manj kot dan prej, še kažejo podatki vlade.

"Stanje po državi je precej ugodno, na intenzivnih oddelkih je manj kot 200 bolnikov," je te številke ob današnjem obisku Univerzitetne klinike za pljučne bolezni in alergijo Golnik komentiral vladni govorec za covid-19 Jelko Kacin. Dodal je sicer, da je med prazniki v bolnišnicah manj zaposlenih, kar se pozna pri večjem številu odpuščenih bolnikov. "Zaenkrat je v redu, čakamo pa na morebitne posledice večjega druženja v času božičnih praznikov," je dodal.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / četrtek, 1. november 2012 / 07:00

Praznovali na stari domačiji

Milan Krišelj z Visokega je 70-letnico praznoval v prijetnem ambientu več kot dvesto let stare domačije Pri Šuštarju v Hotemažah.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Bela plesna energija

V petek je na Bledu lilo kot iz škafa, zato je delček "zabave v belem" odpadel. Vendar glede na to, da je bilo prvič, lahko vseeno rečemo, da je dogodek uspel.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Ko se proga postavi pokonci, se kar zasmejem

Simon Alič je pretekli teden na Grintovcu ubranil naslov državnega prvaka v gorskem teku navkreber.

Šport / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Med dirko v Franciji ne mislim spati

Medvoščan Marko Kopač bo eden izmed sedmih Slovencev, ki bodo nastopili na kolesarskem ultramaratonu za rekreativce Paris-Brest-Paris.

Radovljica / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Javni vodovod tudi v Slatni

V radovljiški občini so zgradili 2,5 kilometra vodovoda od Begunj do Slatne, v prihodnjih letih pa ga bodo speljali še do Srednje in Zadnje vasi ter Mlake.

Zanimivosti / sreda, 8. avgust 2007 / 07:00

Novi zvonovi v Čirčah

Slovesno jih je blagoslovil in z udarcem kladiva poslal v zvonik ljubljanski nadškof Alojz Uran.