Milan Dabić

Krof za s seboj

Pohodniki lahko za obisk Doma na Lovrencu poleg krožne Gamsove poti iz Bašlja z izhodiščem pri TD Bašelj, kjer je tudi urejeno parkirišče, izberejo še Pot pod Storžičem. Dom namreč meji na dve občini: preddvorsko in kranjsko, kar je v trenutnih razmerah, ki jih kroji prisotnost covida -19, ko ostajamo doma, dobra novica še posebej za ljubitelje pohodništva, ki prihajajo iz kranjske občine.

Sicer so nekateri ukrepi za preprečevanje širjenja novega koronavirusa ta trenutek zrahljani in tako naj bi bilo še jutri. Kaj bo sledilo, bomo videli.

Kljub vsemu ljudje Dom na Lovrencu radi obiščejo. Veliko je pohodnikov, ki pridejo tudi zaradi knjige vpisov. Letos je bil cilj 51 vpisov (kar pomeni 51 obiskov Lovrenca), ker ima TD Bašelj 51 let. Nekateri so številko »ujeli« že pred prvim epidemiološkim valom in jo do danes, ko smo že globoko v drugem, krepko presegli.

Ogromno ljudi se poda k domu tudi zaradi Ankinih krofov, čeprav hči Mojca Ančimer počasi tudi že v kuhinji prevzema vajeti, pove njena mama Vaškarjeva Anka, kot jo domačini še vedno kličejo.

»Med prvim zaprtjem je bila koča popolnoma zaprta, tokrat pa smo zaprli samo prvi konec tedna po razglasitvi strožjih omejitev. Potem pa smo zaradi povpraševanja in po zgledu drugih koč tudi mi odprli okno, sicer malo negotovo, a do sedaj imamo dobre izkušnje – gostje spoštujejo ukrepe. In tokrat nam prav pride, da smo malo odmaknjeni od cerkve oziroma Lovrenca, tako da planinci prevzamejo naročilo in se porazgubijo po hribu,« pove Mojca, ki se zahvaljuje gostom za podporo tudi v teh težkih časih. Rahlo skrivnostna pa nam še zaupa, da na Facebookovem profilu Doma na Lovrencu pripravljajo zanimiv božični večer. Vseeno pa se obisk doma zaradi zaprtja občin zagotovo pozna in res že komaj čakajo, da se življenje vrne v stare tirnice, še pove Ančimerjeva.

Razveselil se je odprtja in obiskovalcev

Ob spodnji postaji krvavške kabinske žičnice domuje Mobilni sodček Milana Dabića. Po dveh mesecih, kar so bila prodajna polkna Sodčka zaprta, Milan prejšnji torek ni skrival veselja, da je lahko spet pozdravljal obiskovalce, ki so se odločili, da bodo smučali na Krvavcu – pa čeprav od daleč in le s čajem, vročo čokolado ali kavo za s seboj. Kot smo že omenili, so se za kratek čas ukrepi sprostili, smučišče so odprli in ponovno dovolili obratovanje kabinske žičnice – seveda ob upoštevanju vseh pravil in ukrepov NIJZ.

Milan nam je še zaupal, da tisti dan kaj veliko prometa ni imel. Domneval je, da je bilo ljudi strah pristopiti. Resda je bil to začetek, a se je že dalo razbrati, da bodo tokrat možnost za smučanje izkoristili predvsem domačini.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 17:29

Oškodovancu vsega ne verjamejo

Na sojenju Metiju Plavi, ki ga obtožnica bremeni milijonskega izsiljevanja šenčurskega kmeta in podjetnika Aleša Šterna, so zasliševali priče, ki so oškodovancu posojale denar.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 22. junij 2021 / 23:43

Posebno šolsko leto

Pojutrišnjem bo zadnji šolski dan, ki bo šolarjem prinesel težko pričakovane počitnice. Šolsko leto je bilo naporno. Več mesecev so se šolali na daljavo, kar ne more biti enakovredno pouku...

Šport / torek, 22. junij 2021 / 23:39

Gorenjci slavili v Kopru

Državni prvak v cestni preizkušnji je postal Matej Mohorič, drugi je bil Jan Polanc, tretji pa Luka Mezgec.

Kamnik / torek, 22. junij 2021 / 23:38

Nov zbirni center za ravnanje z odpadki

Občini Kamnik in Komenda sta tudi uradno občanom v uporabo predali novi Center za ravnanje z odpadki Suhadole, ki je stal 1,1 milijona evrov.

Gorenjska / torek, 22. junij 2021 / 14:56

Mobilne enote za cepljenje

Vlada je sprejela ukrepe za pospešitev cepljenja proti covidu-19 in napovedala večje število mobilnih enot na različnih lokacijah.

Zanimivosti / torek, 22. junij 2021 / 14:24

Razstava Moj Triglav pred planinskim muzejem

Mojstrana – Dne 12. junija 1991 je po zaslugi gorskih reševalcev z vrha Triglava prvič v pozdrav samostojni Sloveniji zaplapolala slovenska zastava. Slovenski planinski muzej v Mojstrani predstavlj...