NLB: manjši dobiček

Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih zaradi pandemije covida-19 ustvarila manjši dobiček kot v enakem lanskem obdobju.

Nadzorni svet NLB je za novo petletno obdobje znova imenoval za predsednika uprave Blaža Brodnjaka ter za člana uprave Archibalda Kremserja in Andreasa Burkhardta.

Kranj – Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih ustvarila nekaj manj kot 105 milijonov evrov neto dobička, kar je bilo 57,6 milijona evrov manj kot v enakem lanskem obdobju. Dobiček je bil nižji predvsem zato, ker je zaradi zahtevnih gospodarskih razmer, ki jih je povzročila pandemija covida-19, oblikovala za več kot 50 milijonov evrov dodatnih oslabitev in rezervacij. Brez teh bi dobiček znašal 167 milijonov evrov in bi bil le za dva odstotka manjši kot v primerljivem lanskem obdobju.

Skupina je predvsem zaradi naraščanja obsega varčevanja (depozitov) povečala bilančno vsoto na 15,1 milijarde evrov in ustvarila le malo manjše prihodke kot v lanskih prvih devetih mesecih. Pri kreditiranju je beležila porast tako pri posojilih podjetjem kot pri posojilih občanom. Pri posojilih občanom je še posebej velik porast beležila pri stanovanjskih posojilih, na obseg potrošniških posojil pa so še naprej močno negativno vplivali ukrepi Banke Slovenije. S svojim kreditnim portfeljem je malo izpostavljena do dejavnosti, ki jih je pandemija najbolj prizadela – to so dejavnosti s ponudbo nastanitev, transport in avtomobilska industrija.

Skupina je kapitalsko močna, to bo pomembno tudi pri prevzemu Komercijalne banke Beograd, ki ga načrtuje v zadnjem letošnjem četrtletju, pa tudi pri spoprijemanju s težavami, ki jih povzroča pandemija covida-19.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / / 07:38

Zadovoljni z napredkom gradnje

Gradnja stanovanj na območju nekdanjega samskega doma v Stražišču bo sklenjena predvidoma prihodnje leto spomladi.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / nedelja, 26. april 2020 / 20:05

Umetniki smo vajeni samoizolacije

Akademska slikarka Suzana Brborović iz Kranja že šesto leto živi in ustvarja v Leipzigu, kjer se je ustalila tako v umetniškem kot družinskem smislu.

Kronika / nedelja, 26. april 2020 / 20:03

Mopedistu izsilil prednost

Golnik – Policisti so v torek obravnavali prometni nesreči s hujšimi poškodbami. V peško, ki je nepravilno hodila, je pri Golniku trčil kolesar, mopedistu pa je v Lescah voznik avtomobila na križiš...

GG Plus / nedelja, 26. april 2020 / 15:31

Lunin koledar

»Rudi Šeligo je bil dedec, kot poreče ljudstvo. / Obraz kot izklesan v kamen, z gubami razbrazdan, / izraz kot nož nabrušen, a zglajen od znotraj, s čustvom, // preveč bolečim, da bi ga razkazoval....

Nasveti / nedelja, 26. april 2020 / 15:29

Tedenski horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

GG Plus / nedelja, 26. april 2020 / 15:27

Gamsova župca

Upokojeni kriminalist Boris Žagar je mlada leta preživel v Kranju, sedaj živi v Bohinju. Ljubezen do Bohinja je povzel po očetu, ki mu je še kot otroku približal bohinjsko idilo, ki pa jo je kasneje s...