NLB: manjši dobiček

Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih zaradi pandemije covida-19 ustvarila manjši dobiček kot v enakem lanskem obdobju.

Nadzorni svet NLB je za novo petletno obdobje znova imenoval za predsednika uprave Blaža Brodnjaka ter za člana uprave Archibalda Kremserja in Andreasa Burkhardta.

Kranj – Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih ustvarila nekaj manj kot 105 milijonov evrov neto dobička, kar je bilo 57,6 milijona evrov manj kot v enakem lanskem obdobju. Dobiček je bil nižji predvsem zato, ker je zaradi zahtevnih gospodarskih razmer, ki jih je povzročila pandemija covida-19, oblikovala za več kot 50 milijonov evrov dodatnih oslabitev in rezervacij. Brez teh bi dobiček znašal 167 milijonov evrov in bi bil le za dva odstotka manjši kot v primerljivem lanskem obdobju.

Skupina je predvsem zaradi naraščanja obsega varčevanja (depozitov) povečala bilančno vsoto na 15,1 milijarde evrov in ustvarila le malo manjše prihodke kot v lanskih prvih devetih mesecih. Pri kreditiranju je beležila porast tako pri posojilih podjetjem kot pri posojilih občanom. Pri posojilih občanom je še posebej velik porast beležila pri stanovanjskih posojilih, na obseg potrošniških posojil pa so še naprej močno negativno vplivali ukrepi Banke Slovenije. S svojim kreditnim portfeljem je malo izpostavljena do dejavnosti, ki jih je pandemija najbolj prizadela – to so dejavnosti s ponudbo nastanitev, transport in avtomobilska industrija.

Skupina je kapitalsko močna, to bo pomembno tudi pri prevzemu Komercijalne banke Beograd, ki ga načrtuje v zadnjem letošnjem četrtletju, pa tudi pri spoprijemanju s težavami, ki jih povzroča pandemija covida-19.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / sobota, 23. junij 2012 / 07:00

Z novostmi v poletno sezono

V Bohinju so ta čas zadovoljni z obeti za poletno turistično sezono, tako kot na Bledu pa se zavedajo, da se bo treba za vsakega gosta zelo potruditi.

Objavljeno na isti dan


Slovenija / sobota, 7. marec 2015 / 22:48

Pod Arihovo peč in na Bleščečo

Blizu 500 pohodnikov se je udeležilo 37. zimskega pohoda na Arihova peč, ki so ga v nedeljo, 1. marca, s pomočjo številnih pokroviteljev organizirali Slovensko planinsko društvo in Slovenska športn...

Razvedrilo / sobota, 7. marec 2015 / 11:34

Slušalke so zgodba zase

Zmagovalec Eme duet Maraaya, ki ga sestavljata Raay in Marjetka Vovk, je z mislimi že usmerjen na polfinalni nastop na Pesmi Evrovizije, ki bo maja na Dunaju.

Kultura / sobota, 7. marec 2015 / 11:33

Svoboda ali smrt

Pretresljive zgodbe migrantov iz Gaze so rdeča nit fotografske razstave avtorja Matica Zormana v kranjskem Stolpu Škrlovec.

Zanimivosti / sobota, 7. marec 2015 / 11:28

Zvončki

Narava se prebuja: sneg se že umika prvim zvončkom, ki so znamenje prihoda pomladi ter simbol mladostne energije, s katero vse toplejši sončni žarki napolnijo vsakogar, obenem pa nas vabijo na roma...

Nasveti / sobota, 7. marec 2015 / 11:08

Z belim za mizo, z rjavim v posteljo

Da ne bo kakšnih čudnih misli!!! Ne gre za barvo kože, ampak dlake. Beli medved in rjavi medved, da o zajčkih ne govorimo. Prijatelji prinesejo steklenico Polar Bear Vodke iz Belorusije. D...