NLB: manjši dobiček

Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih zaradi pandemije covida-19 ustvarila manjši dobiček kot v enakem lanskem obdobju.

Nadzorni svet NLB je za novo petletno obdobje znova imenoval za predsednika uprave Blaža Brodnjaka ter za člana uprave Archibalda Kremserja in Andreasa Burkhardta.

Kranj – Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih ustvarila nekaj manj kot 105 milijonov evrov neto dobička, kar je bilo 57,6 milijona evrov manj kot v enakem lanskem obdobju. Dobiček je bil nižji predvsem zato, ker je zaradi zahtevnih gospodarskih razmer, ki jih je povzročila pandemija covida-19, oblikovala za več kot 50 milijonov evrov dodatnih oslabitev in rezervacij. Brez teh bi dobiček znašal 167 milijonov evrov in bi bil le za dva odstotka manjši kot v primerljivem lanskem obdobju.

Skupina je predvsem zaradi naraščanja obsega varčevanja (depozitov) povečala bilančno vsoto na 15,1 milijarde evrov in ustvarila le malo manjše prihodke kot v lanskih prvih devetih mesecih. Pri kreditiranju je beležila porast tako pri posojilih podjetjem kot pri posojilih občanom. Pri posojilih občanom je še posebej velik porast beležila pri stanovanjskih posojilih, na obseg potrošniških posojil pa so še naprej močno negativno vplivali ukrepi Banke Slovenije. S svojim kreditnim portfeljem je malo izpostavljena do dejavnosti, ki jih je pandemija najbolj prizadela – to so dejavnosti s ponudbo nastanitev, transport in avtomobilska industrija.

Skupina je kapitalsko močna, to bo pomembno tudi pri prevzemu Komercijalne banke Beograd, ki ga načrtuje v zadnjem letošnjem četrtletju, pa tudi pri spoprijemanju s težavami, ki jih povzroča pandemija covida-19.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / torek, 26. junij 2018 / 07:03

Predsednik državnega zbora je Matej Tonin

V petek so na ustanovni seji novega državnega zbora potrdili poslanske mandate in za začasnega predsednika izbrali Mateja Tonina (NSi).

Objavljeno na isti dan


Medvode / ponedeljek, 7. maj 2018 / 18:27

Aktivno varstvo za starejše

V Centru starejših Medvode so predstavili novo storitev, dnevno varstvo za starejše, ki že poteka.

Gospodarstvo / ponedeljek, 7. maj 2018 / 18:25

Vse večja nasprotja med javnim in zasebnim

»V mestnih gozdovih so vse večja nasprotja med zasebnim in javnim interesom,« ugotavlja gozdar Martin Umek in pri tem za zgled dobrega gospodarjenja z mestnimi gozdovi daje Mestno občino Celje.

Gospodarstvo / ponedeljek, 7. maj 2018 / 18:23

Slovenci precej zadržani do skladov

Čeprav smo med bolj varčnimi narodi v Evropi, pa Slovenci še vedno največ varčujemo v gotovini in depozitih, le malo se odločamo za naložbe v vzajemne sklade.

GG Plus / ponedeljek, 7. maj 2018 / 18:22

Restavratorski oddelek

Gorenjski muzej si je že štiri leta po ustanovitvi pridobil delovno mesto restavratorja, ki ga je zasedel mag. Borut Sajovic, akademski kipar in restavrator specialist. V začetnih petdesetih letih...

GG Plus / ponedeljek, 7. maj 2018 / 18:07

Na Bledu pognal korenine

Naziv častni občan Bleda so letos podelili tudi zdravniku Branku Brodniku, ki je še po upokojitvi izredno dejaven – ne samo na svojem strokovnem področju, ampak še na mnogih drugih, saj se ukvarja tud...