NLB: manjši dobiček

Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih zaradi pandemije covida-19 ustvarila manjši dobiček kot v enakem lanskem obdobju.

Nadzorni svet NLB je za novo petletno obdobje znova imenoval za predsednika uprave Blaža Brodnjaka ter za člana uprave Archibalda Kremserja in Andreasa Burkhardta.

Kranj – Skupina NLB je v letošnjih prvih devetih mesecih ustvarila nekaj manj kot 105 milijonov evrov neto dobička, kar je bilo 57,6 milijona evrov manj kot v enakem lanskem obdobju. Dobiček je bil nižji predvsem zato, ker je zaradi zahtevnih gospodarskih razmer, ki jih je povzročila pandemija covida-19, oblikovala za več kot 50 milijonov evrov dodatnih oslabitev in rezervacij. Brez teh bi dobiček znašal 167 milijonov evrov in bi bil le za dva odstotka manjši kot v primerljivem lanskem obdobju.

Skupina je predvsem zaradi naraščanja obsega varčevanja (depozitov) povečala bilančno vsoto na 15,1 milijarde evrov in ustvarila le malo manjše prihodke kot v lanskih prvih devetih mesecih. Pri kreditiranju je beležila porast tako pri posojilih podjetjem kot pri posojilih občanom. Pri posojilih občanom je še posebej velik porast beležila pri stanovanjskih posojilih, na obseg potrošniških posojil pa so še naprej močno negativno vplivali ukrepi Banke Slovenije. S svojim kreditnim portfeljem je malo izpostavljena do dejavnosti, ki jih je pandemija najbolj prizadela – to so dejavnosti s ponudbo nastanitev, transport in avtomobilska industrija.

Skupina je kapitalsko močna, to bo pomembno tudi pri prevzemu Komercijalne banke Beograd, ki ga načrtuje v zadnjem letošnjem četrtletju, pa tudi pri spoprijemanju s težavami, ki jih povzroča pandemija covida-19.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / / 14:22

Kopitar kapetan Kingsov

Kranj – Hokejist Anže Kopitar je bil imenovan za 14. kapetana v zgodovini franšize Los Angeles Kings.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Minister predlagal komisijo za reševanje prašičereje

Luksemburg - Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je na nedavnem zasedanju Sveta EU kmetijskih in ribiških ministrov predlagal ustanovitev posebne skupine z...

Kranjska Gora / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Prva seja novega občinskega sveta

Kranjska Gora - V sredo se je v Kranjski Gori na konstitutivni seji zbral novoizvoljeni občinski svet. Največ sedežev v njem, kar pet, ima tako kot v prejšnjem mandatu LDS, iz vr...

Slovenija / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Referendum o zakonu o RTV

Ljubljana - Državni svet ni sprejel veta na zakon o RTV, zato sedaj skupina poslancev zahteva referendum. Zahtevo je vložilo 32 poslancev (SDS in SNS ter Andrej Magajna iz SD), k...

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Uspešni rejci plemenskih ovc

Kmetija Komar v Zabreznici se je pred 16 leti iz govedoreje preusmerila v ovčjerejo. Za rejo plemenskih ovc jezersko solčavske pasme je prejela tudi priznanje kmetijskega ministrstva.

Radovljica / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Učinkovitejši in prijaznejši

Med sedmimi slovenskimi centri za socialno delo, ki so poskusno vpeljali evropski model kakovosti, je tudi radovljiški.