Eva Štravs Podlogar izvira z Jesenic, živi pa na Bledu. / Foto: Gorazd Kavčič

Z ministrstva na Gorenjsko

Vodenje Razvojne agencije Zgornje Gorenjske (RAGOR) je prvega oktobra prevzela Eva Štravs Podlogar, ki je bila zadnja štiri leta državna sekretarka na ministrstvu za gospodarstvo.

Jesenice – Potem ko je Mark Toplak postal direktor Splošne bolnišnice Jesenice, je vodenje Razvojne agencije Zgornje Gorenjske (RAGOR) prvega oktobra prevzela Eva Štravs Podlogar. Univerzitetna diplomirana ekonomistka, ki izvira z Jesenic, živi pa na Bledu, je bila od leta 2015 zaposlena na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo, najprej kot direktorica Direktorata za turizem in internacionalizacijo, zadnja štiri leta pa kot državna sekretarka. Predtem je bila skoraj petnajst let direktorica Turizma Bled.

»V času, ko sem delala na ministrstvu, mi je bilo dano, da sem se veliko naučila, veliko spoznala in doživela na področju gospodarstva, regionalnega razvoja in turizma. Ravno zaradi vseh pridobljenih znanj in izkušenj sem ocenila, da lahko doprinesem k uspešnemu razvoju RAGOR-ja v teh prav posebnih časih. Poleg tega sem Gorenjka po duši in srcu, poznam okolje, poznam RAGOR, ki ima veliko zanimivih projektov, dobro mlado ekipo. Vesela sem, da tudi župani Zgornje Gorenjske prepoznavajo pomen agencije,« je o tem, zakaj se je odločila za menjavo službe, povedala nova direktorica.

Kot je poudarila, je dodatna spodbuda za še več aktivnosti tudi nova finančna perspektiva 2021–2027, v kateri vidi priložnost za nove zanimive projekte, prek katerih bi se občine Zgornje Gorenjske lahko še dodatno razvijale. Štravs Podlogarjeva je prepričana, da ima območje že zdaj izjemno dodano vrednost zlasti na področju turizma (kar štiri občine od sedmih so v Strategiji trajnostne rasti slovenskega turizma 2017–2021 opredeljene kot vodilne destinacije), ki se bo v pokoronskem obdobju še bolj usmeril v aktivnosti v naravi in individualna, butična doživetja. Pomemben pa je tudi gospodarski potencial teh občin, na območju Zgornje Gorenjske po njenih besedah deluje veliko uveljavljenih podjetij, RAGOR je pred časom ustanovil tudi Poslovni klub Jesenice, katerega dejavnost namerava nova direktorica v prihodnje še spodbuditi. V okviru slovenskih poslovnih točk (SPOT) uspešno izvajajo tudi celovito podporno storitev za potencialne podjetnike. Pomembno pa je tudi sodelovanje z župani Zgornje Gorenjske, ki se v koordinaciji RAGOR-ja srečujejo enkrat mesečno, si izmenjujejo informacije, odpirajo skupne aktualne teme in iščejo rešitve. Izzive pa nova direktorica vidi tudi v čezmejnem sodelovanju.

V ekipi RAGOR-ja je sicer deset zaposlenih, mandat direktorice pa traja štiri leta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / / 09:06

Novi urnik testiranja v Kranju, v Škofji Loki vabijo

Kranj – V kranjskem Globusu bodo od ponedeljka naprej brezplačno testiranje s hitrimi antigenskimi testi na koronavirus izvajali po drugačnem urniku kot doslej: ob ponedeljkih, torkih, sredah in pe...

Objavljeno na isti dan


Humor / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Od zadaj

Organizatorji zimskih olimpijskih iger v Sočiju iščejo prevajalca iz slovenskega v ruski jezik, saj jih zelo zanima, o čem piše pesnik Simon Gregorčič v pesmi Soči.

Nasveti / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Horoskop

Oven (21. 3.–21. 4.)

Kronika / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Kradla baker

Bohinj – Blejski policisti so v noči na torek prijeli 26- in 30-letnega Celjana, ki sta s turističnega objekta v Ukancu ukradla 65 kvadratnih metrov bakrenih plošč, vrednih vsaj dva tisoč evrov. Na...

Komenda / petek, 24. januar 2014 / 07:00

Vrtec Murenčki bo samostojen

Zavod Osnovna šola Komenda Moste, ki je doslej združeval 47 oddelkov šole in vrtca, se bo razdružil v dva pravno samostojna zavoda.

Gorenjska / petek, 24. januar 2014 / 12:00

Zima vendarle poskrbela za prvi sneg

Kranj - Napovedi vremenoslovcev so se uresničile, saj je danes zima poskrbela za prvo belo odejo tudi v nižinah. Na Gorenjskem jo merimo v nekaj centimetrih, nekoliko več snega je zapadlo...