Foto: arhiv GG

V jeseniški bolnišnici še narašča število okužb med zaposlenimi

V Splošni bolnišnici Jesenice se v zadnjih dneh kadrovska stiska še povečuje. Z novim koronavirusom je okuženih že 27 zaposlenih. V bolnišnici, ki uradno še ni covid bolnišnica, ostajajo tudi okuženi bolniki. Kar nekaj okužb pa se je pojavilo tudi po različnih domovih za starejše na Gorenjskem.

Jesenice – Ob povečanju števila okužb z novim koronavirusom na Gorenjskem in po celotni državi narašča tudi število okuženih zaposlenih v jeseniški bolnišnici. V petek so med zaposlenimi imeli 12 potrjenih okužb, večinoma med osebjem v zdravstveni negi, v ponedeljek je številka poskočila na 19, danes pa jih je že 27, so za STA povedali v bolnišnici.

Poleg 27 zaposlenih, ki so zaradi pozitivnega testa na okužbo v bolniškem staležu, je odsotnih še sedem zaposlenih, ki so v karanteni ali izolaciji. Bolnišnico zato pesti velika kadrovska stiska. »Poleg že siceršnjega pomanjkanja medicinskih sester imamo ob sedanjem izpadu velik kadrovski problem,« je poudaril direktor bolnišnice Mark Toplak.

Zaradi pomanjkanja kadrov so zaprli oddelke abdominalne kirurgije, poškodbene kirurgije in gastroenterologije, težave z izvajanjem programa imajo tudi na drugih oddelkih. Tako so v bolnišnici nehali izvajati nenujne posege. Zaradi kadrovskega manjka težko pokrivajo še dejavnost dialize.

V bolnišnici imajo trenutno tudi šest bolnikov, okuženih z novim koronavirusom, saj jih zaradi situacije v državi ne premeščajo več v druge bolnišnice. Jeseniška bolnišnica sicer uradno še ni postala covid bolnišnica, saj na morebitni sklep ministrstva še čakajo. So pa v prvem nadstropju uredili oddelek za covid-19, tako kot spomladi v času epidemije.

»Trenutne razmere v bolnišnici so zakomplicirane. Ker imamo tudi covid-19 bolnike, smo se že začeli reorganizirati,« je povedal Toplak. Pojasnil je, da to vpliva tudi na ostale programe. »Izvajali bomo vse, kar je nujno in kar je možno izvajati, o čemer odloča stroka,« je izpostavil novi direktor jeseniške bolnišnice.

Povečanje števila okuženih se odraža tudi v domovih za starejše občane. Na Gorenjskem so tako v teh dneh zabeležili okužbe v več domovih, do večjih žarišč pa zaenkrat ni prišlo.

V Domu starejših občanov Preddvor so okuženi štirje stanovalci in en zaposlen. Še pet okužb so do ponedeljka zaznali v Centru slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka, kamor se je v začetku prejšnjega tedna iz bolnišnice vrnila okužena stanovalka.

Konec tedna so bili o okuženi uporabnici pomoči na domu, ki se je okužila v eni od bolnišnic, obveščeni tudi v Domu Petra Uzarja Tržič, kjer so nato odkrili okužbo še pri eni zaposleni. Danes pa o okužbi poročajo tudi iz Doma Taber. V cerkljanskem domu starejših občanov so namreč v sredo potrdili okužbo pri eni zaposleni, ki pa že skoraj teden dni ni bila v delovnem procesu, zato je nadaljnji prenos okužbe manj verjeten.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 24. junij 2016 / 11:02

Za rop obsojena na družbenokoristno delo

Drugo- in tretjeobtoženemu za rop in uboj učitelja Pavla Zupana v Nomenju novembra 2014 Jetonu Fidu in Shklqimu Banushiju leto in osem mesecev zapora, od tega bosta šestnajst mesecev odslužila z 980 u...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 07:00

Anketa: Smeti ni bilo veliko

Spomladanske čistilne akcije, ki jih prirejajo občine in društva, gredo letos počasi h koncu. Minulo soboto so jo organizirali tudi v občini Cerklje. Nekaj pridnih prostovoljcev smo vprašali, kakšnih...

GG Plus / / 07:00

Varnost je vedno pred užitki

Da bo sezona prijetnejša, so opozorila vedno dobrodošla.

Kronika / / 07:00

Derlink novi šef gasilcev

Gasilska zveza Gorenjske je za novega predsednika pred dnevi izvolila Jožeta Derlinka: "Čeprav so gorenjska prostovoljna gasilska društva razmeroma dobro opremljena, vedno stremimo k izboljšavam."

Šport / / 07:00

Boste izziv sprejeli tudi vi?

Za oviratlon ugodnejša prijavnina le še do 30. aprila

Radovljica / / 07:00

V petek prvič digitalna projekcija

Radovljica - V radovljiški Linhartovi dvorani bodo v petek prvič predvajali film na novem digitalnem projektorju. Radovljiški kino je tako prvi in doslej edini mali kinematograf...