Medveda opazili v dolini Kokre
V Gorenjskem lovsko-upravljavskem območju se po zadnji oceni zadržuje enajst medvedov.
Avgusta so prisotnost volka ugotovili v trinajstih loviščih, od tega v devetih loviščih Jelovice, Pokljuke in Spodnjih Bohinjskih gora.
Kranj – Minuli konec tedna je eden od pohodnikov na poti od Kokre proti Javorjevemu vrhu slišal oglašanje medveda, pri vračanju pa je na poti opazil sledi, ki jih je tudi fotografiral. Miran Hafner iz kranjske območne enote zavoda za gozdove je potrdil, da bi bile sledi na fotografiji lahko medvedove, sicer pa pravi, da se medved občasno pojavlja tudi na območju Kokre in Jezerskega. Večinoma prehaja iz Logarske doline oziroma Kamniške Bistrice preko pobočij Krvavca v Kokro ter naprej proti Tržiču, Jezerskemu in tudi Avstriji, velja pa tudi obratna smer. V dolini Kokre se praviloma zadržuje kratek čas, daljše prisotnosti doslej na zavodu za gozdove še niso zaznali.
V Kokri so ob novici o medvedu zaskrbljeni, saj so ovce, goveda in konji še na paši, in le upajo lahko, da je medved res nadaljeval pot naprej in da se ne zadržuje na tem območju, kjer sicer ni prav pogosto. Pred dobrimi tremi leti je v Štularjevi hiški ob robu gozda poškodoval čebelnjak, pred nekaj manj kot sedmimi leti je na Bergantovi kmetiji tako poškodoval kobilo, da so jo morali zasilno zaklati.
Po oceni kranjske in blejske območne enote Zavoda za gozdove Slovenije se je v Gorenjskem lovsko upravljavskem območju avgusta zadrževalo do deset oziroma enajst medvedov. Tri medvede so zaznali na območju Jelovice, Pokljuke in Spodnjih Bohinjskih gora, pet, med njimi tudi medvedko z mladičema, na območju Poljanske doline in Dolomitov, enega v Zahodnih Karavankah in dva na območju Vzhodnih Karavank in Kamniško-Savinjskih Alp. Medvedje so se pojavljali v skupno sedemnajstih loviščih, v posameznih loviščih so se zadrževali zgolj krajše obdobje, prehajali pa so tudi med posameznimi območji.