V torek je bilo med potrjenimi 203 okužbami največ okuženih v Ljubljani, 37, takoj za Ljubljano je bil Kranj s potrjenimi devetimi okužbami. / Foto: Gorazd Kavčič

V torek več kot dvesto okužb

Novi koronavirus je vstopil tudi v Center slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka, v jeseniški bolnišnici pa po enajstih okužbah med zaposlenimi in bolniki v minulih dneh novih okužb niso imeli. Število okuženih v Sloveniji je že preseglo dvesto na dan.

Škofja Loka, Jesenice – Iz Centra slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka so sporočili, da je v torek k njim prišel virus s stanovalko, ki se je vrnila iz Splošne bolnišnice Jesenice in so jo medtem že prepeljali v oddelek za bolnike s covidom-19 na Golnik. Kot je povedala direktorica centra Silva Košnjek, so pet stanovalcev preselili v sivo cono, v torek so odvzeli brise tudi 33 zaposlenim in sedmim stanovalcem. Vsi brisi so negativni, po približno sedmih dneh bodo odvzem ponovili. Direktorica Košnjekova je povedala, da ta čas teh pet stanovalcev ostaja v sivi coni. Za vsak primer vzpostavljajo tudi rdečo cono; približno sedem postelj bo v enem od oddelkov v pritličju, poleg stavbe pa bodo postavili zabojnik za osebje, ki bi v primeru okužb skrbelo za te stanovalce. »Za deset dni smo zaprli vrata za obiskovalce in izhode, sicer pa življenje poteka po oddelkih. Izogibamo se večjih skupinskih srečanj med oddelki,« je še pojasnila Košnjekova.

V jeseniški bolnišnici brez novih okužb

Potem ko so v ponedeljek v Splošni bolnišnici Jesenice imeli potrjenih pet okužb med pacienti in šest med zaposlenimi, do včeraj niso zabeležili nobene nove okužbe. Testiranje naj bi sicer ponovili včeraj oziroma danes. V bolnišnici še naprej velja prepoved obiskov, gastro­enterološki in abdominalni oddelek pa ostajata zaprta za sprejeme novih bolnikov.

V torek število poskočilo

V ponedeljek so v Sloveniji potrdili 99 okužb z novim koronavirusom, od tega na širšem Gorenjskem po pet okužb v Kranju in Škofji Loki, štiri v Domžalah, po eno pa v občinah Jesenice, Bohinj, Železniki, Cerklje in Vodice.

V torek je število poskočilo, ob 3391 testih smo imeli rekordno število potrjenih okužb, kar 203. Od tega je bilo v torek na širšem Gorenjskem devet okužb v Kranju, sedem v Kamniku, pet na Jesenicah, po štiri v Radovljici, Škofji Loki in Cerkljah, tri v Komendi, po dve v Naklem, Šenčurju in Mengšu, po ena pa v Gorjah, Bohinju, Preddvoru, Vodicah in Domžalah in na Bledu.

V sredo so ob 2899 testih potrdili 175 novih okužb, od tega na širšem Gorenjskem največ v Kamniku, 11, več jih je bilo samo v Ljubljani (20). V Domžalah so potrdili sedem okužb, štiri na Jesenicah, po tri v Kranju in Škofji Loki, dve v Radovljici, po eno v Tržiču, Bohinju, Mengšu, Komendi, Žireh in Žirovnici.

Več kot 112 tisoč uporabnikov aplikacije

Aktivnih primerov okužb je bilo do včeraj 1807, hospitaliziranih pa 86 bolnikov z boleznijo covid-19, od tega jih je 15 v intenzivni negi. V torek je umrl en bolnik, v sredo dva, skupaj do zdaj 152.

Kumulativna incidenca je že osemdeset okuženih na sto tisoč prebivalcev v zadnjih dveh tednih. »Število okužb raste, povečuje se število hospitalizacij in to epidemiologe tudi najbolj skrbi,« je poudaril vladni govorec Jelko Kacin. Opozoril je, da smo se spomladi ob epidemiji bolje zavedali, da je treba omejiti druženja oz. socialne stike, omejiti obisk trgovin ... »Zdaj epidemija v Sloveniji ni razglašena, a to ne spremeni dejstva, da smo v razmerah pandemije in da se virus širi med nami. Le z upoštevanjem samozaščitnih ukrepov (nošenje maske, čistoča rok, varnostna razdalja, omejitev stikov) lahko zaustavimo širjenje virusa in zaščitimo tudi ranljivejše skupine. Zato je še toliko pomembneje, da upoštevamo priporočila stroke,« je poudaril. Aplikacijo #Ostani Zdrav si je doslej naložilo več kot 112 tisoč uporabnikov. Kacin je poudaril, da je pomembno, da si jo v pametni telefon naložimo, ko smo še zdravi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žirovnica / petek, 24. junij 2016 / 11:05

Predsednik državnega sveta v Žirovnici

Žirovnica – V torek je občino Žirovnica obiskal predsednik državnega sveta Mitja Bervar, ki ga je spremljal državni svetnik z Jesenic Stevo Ščavničar. Z županom Leopoldom Pogačarjem so govorili pre...

Objavljeno na isti dan


Preddvor / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

V Preddvoru raje kompostirajo

V Preddvoru bodo oktobra uvedli še ločeno zbiranje bioloških odpadkov po gospodinjstvih. Za rjav zabojnik se je odločilo le 74 uporabnikov.

Zanimivosti / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Jubilej medobčinskega društva invalidov

Domžale - Medobčinsko društvo invalidov Domžale je s prireditvijo, ki je konec prejšnjega tedna napolnila halo Komunalnega centra Domžale, praznovalo 35-letnico uspešnega de...

Komenda / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Nadzorni odbor občini izdal negativno mnenje

Komenda - Člani nadzornega odbora Občine Komenda, ki ga vodi Janez Čebulj, so z izdajo končnega poročila zaključili nadzor nad postopki potrjevanja sredstev in izvajanja vzdrževa...

Tržič / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Pitno vodo kali hudournik

Prebivalci Jelendola opozarjajo, da je pitna voda kalna po večjem dežju. Vodovodni odbor bo od države terjal ureditev hudournika nad vodnim zbiralnikom.

Kranj / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Devetsto pet pobud v mandatu

Kranj - Župan Damijan Perne je v sredo na zadnji redni seji mestnega sveta v tem mandatu postregel z nekaj zanimivimi statističnimi podatki. Imeli so 39 rednih in štiri iz...