Bučar bo govornik v Radovljici

Radovljica - V Radovljici pripravljajo za letošnji praznik državnosti veliko slovesnost, ki bo v ponedeljek, 25. junija, ob 19. uri pri lipi samostojnosti pred Ekonomsko gimnazijo in srednjo šolo na Gorenjski cesti. Govornik bo rojak iz Bohinja in predsednik prve demokratično izvoljene slovenske skupščine dr. France Bučar. Pred proslavo bo ob 16. uri prireditev Kluba radovljiških študentov in ob 18. uri tek po radovljiških ulicah, ob 20. uri pa bo v atriju radovljiškega župnišča koncert akademskega pevskega zbora France Prešeren iz Kranja.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 24. junij 2020 / 23:47

Med naravo in kozmosom

V galeriji Muzeja Železniki ta čas razstavlja tržiški slikar Vinko Hlebš.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Polnokrvna dnevna nadaljevanka

Medtem ko so si gledalci prvi del nove dnevne nadaljevanke Strasti v ponedeljek zvečer lahko ogledali v domačih naslanjačih, pa je bila na Ljubljanskem gradu gala projekcija prve epizode za izbrane po...

Prosti čas / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Gino ponuja srečo

Gino, pevec iz Kranja, je izdal prvi samostojni album z naslovom Sreča.

Zanimivosti / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Zlati spomini na Kranj

Najboljši kranjski spominek za leto 2008 so trije zvezki Zlati spomini avtorjev Aljaža Primožiča in Verene Vidrih Perko.

Kronika / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Kriminal

Poskušala oropati zlatarno Bled - V sredo ob 18. uri sta neznanca poskušala oropati prodajalno na Bledu, je sporočila policija, po naših podatkih pa n...

Kranj / ponedeljek, 24. november 2008 / 07:00

Plače boljše, gasilcev premalo

Kranjski poklicni gasilci so zadovoljni z novim plačnim sistemom. Problem, s katerim se še ubadajo, je premalo zaposlenih gasilcev na število intervencij.