Trener Mitja Šivic je zadovoljen s pripravljenostjo ekipe, ki si ta konec tedna želi osvojiti pokal Slovenije. / Foto: Tina Dokl

Obeta se unikatna sezona

Pred začetkom pokalnega tekmovanja in Alpske hokejske lige so se v jeseniškem klubu razveselili novih sponzorjev in dejstva, da je ekipa na unikatno sezono dobro pripravljena. Vse sezonske vstopnice so že prodali.

Jesenice – »Z dosedanjim delom sem zelo zadovoljen, od lani je napredek moštva očiten. Fantje so na sezono fizično bolje pripravljeni kot lani, zadovoljen sem s pripravljalnimi tekmami, čeprav je bilo nekaj vzponov in tudi padcev,« je uvod v letošnjo hokejsko sezono na sredini novinarski konferenci ob domačem ledu povzel strateg jeseniške ekipe Mitja Šivic.

Hokejisti kluba SIJ Acroni Jesenice so minuli konec tedna osvojili prvo mesto na mednarodni poletni hokejski ligi in v domačem derbiju premagali SŽ Olimpijo, novega uspeha pa si želijo že ta konec tedna, saj se je v Tivoliju že začel letošnji pokal Slovenije. »Želimo si osvojiti naslov pokalnih prvakov, čeprav ne bo katastrofa, če se to ne bo zgodilo,« je pred prvo tekmo v Tivoliju povedal Šivic in dodal, da bi se radi izkazali tudi v Alpski hokejski ligi (AHL). »Imamo nekaj novih obetajočih mladih igralcev in želim si, da bi z njimi nadaljevali pot, ki smo jo zaključili v zadnji sezoni. Če nam bo pri tem uspelo še napredovati, bomo lahko zelo visoko,« je poudaril trener Mitja Šivic.

Z delom ekipe je zadovoljen tudi športni direktor Marcel Rodman, ki je povedal, da so se morali posloviti od mladega branilca Žana Poklukarja. »Natančnega razloga za njegovo neodzivnost žal ne vemo, iščemo pa zamenjavo zanj,« je pojasnil Marcel Rodman.

»Prizadevamo si za finančno stabilizacijo kluba, za delo ekipe pa me ne skrbi,« je bil jasen novi predsednik kluba Peter Bohinec, ki se je razveselil tudi odločitve podjetja T-2, ki je nov sponzor HDD SIJ Acroni Jesenice.

»Ponosni smo, da lahko podpremo tako trofejen klub, kot je SIJ Acroni Jesenice. Veseli smo sodelovanja z ambiciozno ekipo in vodstvom kluba. Upam, da skupaj naredimo kaj dobrega za jeseniški klub in ves hokej,« je v imenu T-2 povedal Gregor Štampohar.

Novega sponzorja se je razveselil tudi poslovni direktor kluba Anže Pogačar, ki se zaveda, da vse skupaj čaka malce nenavadna sezona. »To bo zagotovo unikatna sezona, saj še nikoli nismo bili v podobni situaciji. Tudi hokej je odvisen od našega odgovornega ravnanja in obnašanja, zato prosim vse navijače in tudi druge, ki so povezani z organizacijo tekem, da upoštevajo vsa priporočila in navodila NIJZ. Le tako bomo tekme lahko spremljali tudi s tribun,« je poudaril Pogačar in dodal, da so vse sezonske vstopnice (320), ki so bile na voljo, kljub negotovim časom že razprodane in da upajo, da jih bodo, ko ne bo več omejitve obiskovalcev v dvorani, lahko ponudili tudi drugim.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 24. junij 2011 / 07:00

V Kamniku bo veselo

Kamnik - Danes in jutri bo kamniško vaterpolsko društvo že osemnajstič zapored organiziralo Dan vaterpolistov Slovenije. Danes se bodo predstavili vaterpolisti, ki se rekreativno...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 20. september 2010 / 07:00

Vaš razgled

 

Prosti čas / ponedeljek, 20. september 2010 / 07:00

Potepanje po Veliki planini

Tokrat so se udeleženci izleta z Gorenjskim glasom potepali po Veliki planini, v popoldanskih urah pa v Kamniku uživali v festivalskem vzdušju narodnih noš.

Humor / ponedeljek, 20. september 2010 / 07:00

Severina poje slovensko

Slovenski glasbeniki zahtevajo, naj naše radijske postaje v dnevnem izboru glasbe predvajajo 50 odstotkov slovenske glasbe. V bratski redakciji se s tem močno strinjamo, takoj pa se je željam slo...

Prosti čas / ponedeljek, 20. september 2010 / 07:00

Čisto prava Avsenikova poroka

Borut Kunstelj (37) iz Poljšice pri Gorjah in Nataša Kristanc (33) iz Mlina pri Bledu sta usodni "da" po štirinajstih letih dahnila na prvi Avsenikovi poroki v Begunjah. Z njima sta se veselila tudi s...

Kultura / ponedeljek, 20. september 2010 / 07:00

Mladi imeli "Veselo leto"

V petek bodo v Mestni hiši predstavili rezultate izobraževalnega likovnega projekta "Od črte do risanega filma".