Letošnji zlati maturanti in dijaki, ki so bili vsa štiri leta odlični, z radovljiškim županom Cirilom Globočnikom / Foto: Gorazd Kavčič

Priznanja za najboljše dijake

Radovljiški župan Ciril Globočnik je sprejel letošnje zlate maturante in dijake, ki so bili odlični v vseh letnikih srednje šole.

Radovljica – Ob nedavnem občinskem prazniku je radovljiški župan Ciril Globočnik posebej sprejel tudi letošnje zlate maturante in tiste dijake, ki so bili odlični v vseh letnikih srednje šole. Priznanja in denarno na­grado za nadaljnje izobraževanje so prejeli Ema Babić, Zala Blaznik, Žan Bohinc, Lea Holc, Neja Jeraj Sedej, Pia Kavčič, Peter Franc Letonja, Eva Maier, Aljaž Medič, Nina Pfajfar, Eva Rekar, Lara Ropič Bizjak, Kaja Rupar, Brina Skaza, Maja Šlibar, Ema Šumi, Inja Valant in Nina Zrimšek.

Odličnjakom in zlatim maturantom, ki jih je bilo tokrat na sprejemu pri županu največ doslej, skupaj kar osemnajst, je čestital za odlično zaključeno šolanje na srednjih šolah in gimnazijah, za dobro delo in podporo pa se je zahvalil tudi njihovim mentorjem in staršem, brez katerih, tako je prepričan župan Globočnik, tako izjemnih uspehov dijakov ne bi bilo.

»Prepričan sem, da boste dobro delo nadaljevali tudi v prihodnje,« je najuspešnejše v letošnji generaciji dijakov, ki so zaključili srednješolsko izobraževanje, nagovoril župan. Ob tem je izrazil upanje, da se jih bo, kljub temu, da jih bo pot vodila v različne konce Slovenije in v tudi v tujino, po končanem študiju čim več vrnilo v domačo občino Radovljica, ki, kot je posebej izpostavil župan, ceni in potrebuje sposobne in izobražene ljudi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Pobuda čebelarjev za zajtrk z domačo hrano

Brdo pri Lukovici - V Čebelarski zvezi Slovenije so dali pobudo, da bi tretji petek v novembru otrokom v vrtcih postregli za zajtrk izključno pridelke in izdelke slovenskega izvo...

Objavljeno na isti dan


Šport / / 19:34

Jakov Fak zmagal na Holmenkollnu

Slovenski biatlonec Jakov Fak je z enim zgrešenim strelom zmagal na tekmi svetovnega pokala na Holmenkollnu. Drugo mesto na današnjem sprintu je osvojil Rus Jevgenij Garaničev, ki je zaostal 13,9 seku...

Rekreacija / / 15:02

Pokljuški maraton Adriatic Slovenica

Maratonski tek na smučeh je spet zbral najboljše rekreativne tekače iz Slovenije in italijanskega Vidma.

Šport / / 14:38

Mladi drsalci za Pokal Slovenije

Več kot sto mladih tekmovalcev se je udeležilo letošnjega Pokala Slovenije v umetnostnem drsanju, ki je minuli konec tedna potekal na Jesenicah.

Gorenjska / / 14:37

Občine združuje tudi smuka

Na Krvavcu so v soboto pripravili veleslalom, ki so ga skupaj organizirale Občine Kranj, Vodice in Naklo. Prijetno druženje je bilo namenjeno tudi zbiranju sredstev za podporo smučarski dejavnosti.

Tržič / / 14:35

Čas merili z budilko

Ob šestdeseti obletnici prve organizirane smučarske tekme v Lomu pod Storžičem so se pomerili tudi smučarji, ki so bili na startu na prvi tekmi leta 1954.