Ob bolnišnici so postavljeni gradbeni odri in zastori, kar pomeni tudi manj svetlobe v bolniških sobah. / Foto: Gorazd Kavčič

Bolnišnica z novo fasado

V jeseniški bolnišnici poteka energetska sanacija, v sklopu katere bodo zamenjali stavbno pohištvo, svetila, ogrevalna telesa, uredili klimo, nova pa bo tudi fasada.

Prvega avgusta bo minilo leto dni, kar bolnišnica nima direktorja s polnim mandatom. Pri obeh doslej objavljenih razpisih za izbiro novega direktorja se je zapletlo, saj je prišlo do pritožbe neizbranega kandidata. Bolnišnico tako še vedno začasno vodi vršilec dolžnosti direktorja Miran Rems, ki se na nobenega od obeh razpisov ni prijavil.

Jesenice – V senci epidemije in preprečevanja širjenja okužb z novim koronavirusom se je pred kratkim začela energetska sanacija Splošne bolnišnice Jesenice. Začetek del je bil načrtovan že pred epidemijo covida-19 in se je zaradi nje za nekaj mesecev zamaknil. V sklopu sanacije bodo v stavbah A in B (ambulantni in bolnišnični stavbi) zamenjali stavbno pohištvo, svetila, ogrevalna telesa in uredili klimo, nova pa bo tudi fasada. Projekt je vreden pet milijonov evrov in je sofinanciran iz evropskih sredstev, zaključen pa naj bi bil v petnajstih mesecih. Izvajalec je Kolektor Koling.

Zaradi prostorske stiske so za čas del na dvorišče bolnišnice postavili 27 povezanih bivalnih zabojnikov in vanje preselili negovalni oddelek. V prostore negovalnega oddelka v tretjem nadstropju pa sproti začasno selijo oddelke, v katerih potekajo gradbena dela.

Delo v bolnišnici sicer poteka nemoteno, a obnova ob »živi« bolnišnici ni enostavna, gradbena dela vplivajo tudi na počutje pacientov zaradi hrupa, prometa, omejene so določene storitve. Ker so ob bolnišnici postavljeni gradbeni odri, so okenska stekla prelepili s folijami in na ta način zagotovili zasebnost bolnikov, to pa hkrati pomeni tudi manj svetlobe v bolniških sobah.

Prejšnji teden se je začela tudi 1,3 milijona evrov vredna prenova bolnišnične lekarne, v kratkem pa se bo začela še požarna sanacija stavb A in B, ki bo stala 2,6 milijona evrov. Oba projekta bo financiralo ministrstvo za zdravje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / ponedeljek, 25. junij 2007 / 07:00

Lepo je biti Lešan

Leše - Lešani, prijazni prebivalci vasi pod Dobrčo, so v soboto na poseben način počastili dan državnosti. Na prireditvi Dobrče spev, ki jo je s pozdravom začela predsednica kraj...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 13. september 2016 / 13:45

To pa je ljubezen

Kranj – Narava se včasih prav prijetno poigra – ti dve zaljubljeni jabolki sta zrasli na jablani na vrtu Martina Leskovarja s Kokrice.

Nasveti / torek, 13. september 2016 / 13:40

Predolgo zamolčani!

Leta 1945 so umorili zakonca Hribar. Leta 2010 je Drago Jančar napisal knjigo o zadnjih lastnikih gradu Strmol. Leta 2015 se je predsednik države opravičil za to grozodejstvo. Letos so v Gorenjskem...

Razvedrilo / torek, 13. september 2016 / 13:39

Dvojno slavje pri Žlebedrovih

Mama Angela je minulo soboto praznovala stoletnico, edina hčerka Danica in zet Tone pa zlato poroko, zato bi takšno dvojno praznovanje morda sodilo celo v Guinnessovo knjigo rekordov.

Šport / torek, 13. september 2016 / 13:37

Na derbiju poraz Jeseničanov

Na petkovem prijateljskem derbiju med ekipama HDD SIJ Acroni Jesenice in HDD Telemach Olimpija so slavili Ljubljančani.

Kultura / torek, 13. september 2016 / 13:37

Retorte iz bohinjske livarne

V Muzeju Tomaža Godca v Bohinjski Bistrici so v petek odprli razstavo z naslovom Plavž svete Heme, kot v ustnem izročilu domačinov velja ime za livarno železa, ki je v 17. stoletju delovala pri Nomenj...