Priznanje tudi na Gorenjsko
Predsednik Borut Pahor je podelil državna priznanja na področju prostovoljstva za lansko leto. Med nagrajenci je tudi Gašper Zevnik iz občine Cerklje.
Gašper Zevnik je v zadnjih letih pomembno prispeval k razvoju programa letovanja za otroke Počitnice Biserov.
Ljubljana – Med nagrajenci, ki so po sklepu Odbora Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva prejeli nagrade, je tudi Gorenjec Gašper Zevnik. Priznanje je minuli torek prejel iz rok predsednika republike Boruta Pahorja za izjemne dosežke pri opravljanju prostovoljskega dela na področju vzgoje in izobraževanja, socialne dejavnosti ter na področju civilne zaščite in reševanja. Kot so zapisali v obrazložitvi, je Gašper Zevnik predan prostovoljec in vedno pripravljen pomagati. Že kot osnovnošolec se je priključil gasilcem, kasneje pa je svojo prostovoljsko pot nadaljeval pri Družinskem in mladinskem centru Cerklje in Slovenski karitas. Še posebej mu je blizu delo z otroki. V zadnjih letih je pomembno prispeval k razvoju programa Počitnice Biserov – letovanja za otroke, ki ga vsako leto pripravljajo pri Slovenski karitas, s čimer več kot dvesto otrokom in mladostnikom, ki si sicer tega ne bi mogli privoščiti, omogočijo, da teden dni preživijo na morju v Portorožu. »Svoje znanje in prostovoljske izkušnje deli z mlajšimi prostovoljci, zna jih nagovoriti ter pomiriti v konfliktnih situacijah. Gašper je svoje odlike izkoristil pri vodenju počitniških tednov za otroke, na katerih je vsako leto vključenih do 250 otrok ter osemdeset mladih prostovoljcev. Pod njegovim vodstvom je celotna koordinacija programa, skrbi za usposabljanja prostovoljcev, za sponzorje in finance,« so med drugim še zapisali v obrazložitvi nagrade.
Poleg Zevnika sta priznanji prejeli tudi Nevenka Gregorec, prostovoljka Rdečega križa, ki že skoraj tri desetletja pomaga pri oskrbi bolnih, osamljenih ter pri delitvi hrane, oblačil in pripravi krvodajalskih akcij, ter Maja Kuzma Ganić, mentorica delavnic branja Od gluhih za gluhe, vodila pa je tudi odmevno akcijo Gluhi strežejo v planinskih kočah. Nagrado za izjemne dosežke na področju prostovoljstva pa je prejela Julijana Kralj, katere življenjsko poslanstvo je pomoč parapleginjam in tetrapleginjam žrtvam nasilja v družini. Njen avtorski program Nasilje nad invalidi je edini tovrstni program pri nas. Je ena od soustanoviteljic Društva Vizija in zaslužna za to, da je društvo leta 2009 odprlo uporabnicam prilagojeno prvo varno zavetje v Sloveniji, imenovano Hiša zaupanja.