Marjan Podržaj je v lokostrelski disciplini field z golim lokom postal svetovni prvak. / Foto: Ksenija Podržaj

Podržajev dosežek za knjigo rekordov

Šenčurski lokostrelec Marjan Podržaj je na svetovnem prvenstvu za veterane v Lozani osvojil naslov svetovnega prvaka v disciplini field z golim lokom.

Šenčur – Minuli konec tedna je potekalo prvo masters lokostrelsko svetovno prvenstvo. Pripravili so ga v švicarski Lozani, na njem pa je tekmovalo 360 lokostrelcev in lokostrelk iz štiridesetih držav v treh disciplinah in treh lokostrelskih slogih.

Šenčurski lokostrelec Marjan Podržaj je prvenstvu postavil nov mejnik v lokostrelstvu, saj je tekmoval v vsaki od treh disciplin z drugačnim lokom v drugačnem lokostrelskem slogu. Prvi tekmovalni dan je Podržaj streljal olimpijsko disciplino z ukrivljenim, olimpijskim lokom in zasedel trideseto mesto v kvalifikacijah in 33. mesto v eliminacijah. Drugi tekmovalni dan je tekmoval v lokostrelski disciplini field z golim lokom na 24 tarč, postavljenih na razgibanem terenu, in postal svetovni prvak s 307 krogi. Tretji tekmovalni dan je tekmoval v dvoranski disciplini s sestavljenim (compound) lokom, kjer je ustrelil po šestdeset puščic na 25- in 18-metrski razdalji in osvojil 28. mesto.

Dosežek Marjana Podržaja, ki se z lokostrelstvom ukvarja že 42 let, bo tako kot edinstven za promocijo svetovnega lokostrelstva uvrščen tudi v Guinnessovo knjigo rekordov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 30. julij 2024 / 10:34

Zajčja mrzlica: uporabite masko FFP3

Strokovnjaki opozarjajo, naj ljudje pri kmečkih opravilih uporabljajo zaščitno masko FFP3. Na golniški kliniki so namreč hospitalizirali že šest bolnikov s hudo pljučnico kot posledico zajčje mrzlice.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sobota, 4. oktober 2008 / 07:00

Mini zabava z mladimi glasbenimi talenti

Na program TV Pike to nedeljo ob 12.05 prihaja nova tedenska oddaja Mini zabava, v kateri bodomladi nadebudneži preizkušali svoj pevski in plesni talent.

Gospodarstvo / sobota, 4. oktober 2008 / 07:00

Sejem Narava - zdravje

Na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani se je v četrtek začel 39. sejem Narava - zdravje, na katerem ponujajo izdelke in storitve za zdravo življenje.

Gospodarstvo / sobota, 4. oktober 2008 / 07:00

Meso se bo podražilo

Rdeče meso in mesni izdelki se bodo do konca leta v povprečju podražili za petnajst odstotkov. Prvo od tri- do petodstotno zvišanje cen bo že ta mesec, druge podražitve bodo do konca leta.

Gospodarstvo / sobota, 4. oktober 2008 / 07:00

GBD je postal holding

GBD Gorenjsko borzno posredniška družba se statusno preoblikuje v holdinško družbo z več odvisnimi družbami.

Kranj / sobota, 4. oktober 2008 / 07:00

Domovi starejših odprli vrata obiskovalcem

Ob mednarodnem dnevu starejših so v četrtek v domovih starostnikov po Sloveniji odprli vrata obiskovalcem. Ponekod so pripravili tudi prireditve.